anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Astra 5B sau Hellas 39E

nigel
Explorator
Intrebare daca are cineva o informatie corecta: daca Telekom TV si Orange TV sunt impreuna, vor ramane ambele pe Satelitii lor de pana acum sau.... se vor muta programele Telekom pe Astra 5B sau.... programele Orange TV pe Hellas 39E.... ??
Merci....
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut tututor! Confirmăm că Orange Romania a început un proces de înlocuire a soluției tehnice folosite pentru serviciul de televiziune prin satelit. Începând cu 16 august 2022, clienții DTH Orange Romania vor fi migrati de la satelitul Astra la satelitul Hellasat. Clienții vizați de acest proces vor fi contactați de către un tehnician Orange pentru a schimba setările echipamentelor TV de la adresa din contract. De asemenea, vor avea loc și unele modificări în grila de canale incluse in abonament. Mai multe detalii găsiți aici - https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/satelit/

Vizualizare soluţie în postul original

61 Răspunsuri 61

BlackWolf
Senior certificat
Da, si cu aceasta miscare deja Digi este la distanta foarte mare fata de Orange ca si programe, calitate si numar de clienti in Romania si mai ales in strainatate. In strainatate fostul Telekom era predominant. Acum cum se cumuleaza clientii satelit ORO si OROC, Digi nu prea mai are sanse sa ii ajunga si nu prea mai reprezinta un concurent viabil

Vio73
#StarMember
Cred că vor face o figură excelentâ prin aceasta mișcare și lucrurile vor merge în direcția bună.

BlackWolf
Senior certificat
Da, miscarea a fost foarte buna pe partea de televiziune, dar pacat ca deocamdata au dat-o in bara cu partea de telefonie si internet

Vio73
#StarMember
La internet eu sunt foarte mulțumit. Dar sunt perfectibile lucrurile.

BlackWolf
Senior certificat
Da, sunt zone unde merge foarte bine, de exemplu zona ta si nu se congestioneaza reteaua si din pacate sunt foarte multe zone unde se congestioneaza reteaua si e dezastru

Vio73
#StarMember
E greu unde sunt zone predominante de clienți Orange. Trebuie să facă densificare, lucru ce durează. Poate vor face în viitor ceva și la acest capitol!

BlackWolf
Senior certificat
Da, corect. Se va face densificare si se rezolva si problema asta cu timpul, greu, dar se va rezolva. Sunt nevoiti, nu pot sta asa la nesfarsit si sa piarda clienti din cauza asta

Vio73
#StarMember
Sunt convins că știu foarte bine zonele care sunt cu probleme și vor acționa în conformitate cu ceea ar trebui să ofere. Dacă nu o vor face, vor avea numai de pierdut.

BlackWolf
Senior certificat
Asa zic si eu, doar ca dureaza si investitiile sunt mari. Oricum trebuie sa o faca, ca altfel vor pierde foarte multi clienti

Vio73
#StarMember
Timpul ne va spune dacă am avut sau nu dreptate. Eu aștept de mulți ani ca Orange să devină furnizor de servicii integrate ( am creat un topic pe Softpedia cu mulți ani în urmă). Acum sper să facă o acoperire bună 4g/ 4g+, chiar 5g în multe locuri. Are fibra necesară, are potențial și potență financiara, are voința, deci tot ce trebuie. Deci, la treabă!

BlackWolf
Senior certificat
Eu zic ca ai avut dreptate. Orange da, cam are tot ce ii trebuie pentru a deveni furnizor de servicii integrate, dar asta ia timp si inca trebuie sa investeasca destul de mult pentru a aduce reteaua in parametri. Vointa si implicare trebuie putin mai multa

Vio73
#StarMember
Sper să vedem în anii următori toate acestea, dacă situația economică generală nu se va deteriora mult mai rău decât acum.

DanielaH
Moderator
Salut tututor! Confirmăm că Orange Romania a început un proces de înlocuire a soluției tehnice folosite pentru serviciul de televiziune prin satelit. Începând cu 16 august 2022, clienții DTH Orange Romania vor fi migrati de la satelitul Astra la satelitul Hellasat. Clienții vizați de acest proces vor fi contactați de către un tehnician Orange pentru a schimba setările echipamentelor TV de la adresa din contract. De asemenea, vor avea loc și unele modificări în grila de canale incluse in abonament. Mai multe detalii găsiți aici - https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/satelit/

BlackWolf
Senior certificat
Eu zic că vom vedea, iar situația economică se va deteriora mai mult pentru noi decât pentru ei. Și cred ca vom vedea chiar mai repede decât ne așteptăm

Vio73
#StarMember
Doamne ajută să fie bine!