anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicația HBO Max nu mai este compatibila cu telefoanele Huawei?

teacher_
#StarMember

Dragi colegi, eu dețin (încă) un Huawei P30 Pro. Ieri am primit înștiințare că trebuie să-i fac update aplicației HBO Max. Totul ok, doar că în timp ce se instala, pe telefon a apărut mesajul " Ne pare rău, aplicația nu este compatibila cu telefonul dumneavoastră". Mai sunt posesori de Huawei în aceeași situație?

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut, 

Aplicația nu mai este compatibila cu telefoanele Huawei(cu GMS sau fara) încă din 19.09.2022 cand am primit un răspuns oficial din partea HBO MAX Romania in urma unei sesizări in care le spuneam ca nu mai pot descarcă aplicația din Google Play pentru ca nu mai este găsita atunci cand cauți de pe un telefon Huawei.

RafaHelper_0-1684312897562.png

Ea funcționează in continuare daca o instalezi din surse externe pe un telefon cu GMS. Eu am luat APK-ul(sau pachetul de instalare) original din Google Play folosind o alta marca te telefon si apoi trimițând APK-ul pe telefonul Huawei.

Va las si vouă un link de download cu APK-ul la ultima versiune din Google Play. Link-ul si sursa pachetului sunt sigure si au fost scanate cu un antivirus înainte de a le pune aici.

https://1drv.ms/u/s!AkrtdmqeZRf-9BZlKKIr8w70TkuT

Testat si funcționează pe: Huawei P10, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 Pro, Huawei P30 lite

Vizualizare soluţie în postul original

28 Răspunsuri 28

delfinas
#StarMember

Ai actualizat sistemul?

Oana4
Începător

Da, din pacate si eu sunt in aceeasi situatie si sotul. Eu am un p30 Pro iar sotul un p20 Lite

Tedi28
Junior

La fel si la mine, din păcate. P30. Probabil compania a primit porunca sa se alinieze campaniei anti-huawei. 

Ori asta, ori sistemul e depășit față de cerințele aplicației. Modelul are 4 ani deja.

Pololică
#StarMember

Salut!

https://help.hbomax.com/ro-ro/Answer/Detail/000001243

Teoretic ar fi trebuit sa mearga, dar poate sunt niste actualizari de securitate necesare. Ai incercat sa instalezi apk-ul? Eu am Nova 8i (fara GMS) si imi functioneaza, chiar daca am Android 10.

Razvan
#StarMember

Verific când ajung acasă pe un Huawei P20 pro și P30. 

RafaHelper
#StarMember

Salut, 

Aplicația nu mai este compatibila cu telefoanele Huawei(cu GMS sau fara) încă din 19.09.2022 cand am primit un răspuns oficial din partea HBO MAX Romania in urma unei sesizări in care le spuneam ca nu mai pot descarcă aplicația din Google Play pentru ca nu mai este găsita atunci cand cauți de pe un telefon Huawei.

RafaHelper_0-1684312897562.png

Ea funcționează in continuare daca o instalezi din surse externe pe un telefon cu GMS. Eu am luat APK-ul(sau pachetul de instalare) original din Google Play folosind o alta marca te telefon si apoi trimițând APK-ul pe telefonul Huawei.

Va las si vouă un link de download cu APK-ul la ultima versiune din Google Play. Link-ul si sursa pachetului sunt sigure si au fost scanate cu un antivirus înainte de a le pune aici.

https://1drv.ms/u/s!AkrtdmqeZRf-9BZlKKIr8w70TkuT

Testat si funcționează pe: Huawei P10, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 Pro, Huawei P30 lite

Din pacate, trebuie sa-ti dau dreptate: versiunea din AppGallery (cu GBox) cere actualizare si nu trece mai departe. Am folosit acum aproximativ o luna si imi functiona (iar cand am confirmat aici nu am mai mers sa actualizez aplicatia mergand pe premisa ca e doar o... actualizare ca multe altele prin GBox).

Nu pot sa îl descarc. Vrei, te rog, sa mi-l trimiți la xxxxxxx@gmail.com?

Multumesc.

@Tedi28 nu pot sa il trimit pe mail, de ce nu te lasă sa descarci? Am testat link-ul si funcționează.

Gata, am reușit. Am instalat si funcționează. Mulțam mult. 

Cu drag, ne poți spune ce model de telefon folosești tu de la Huawei?

P30

Multumesc, și mie îmi merge.