anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Serial Tutorial - Episodul 18 - Cum salvez cardul meu bancar în aplicația My Orange?

DanielaH
Moderator

Salut!

Continuăm serialul nostru cu un tutorial nou-nouț 😀. În episodul de astăzi vă prezentam pașii pentru salvarea cardului bancar în aplicația My Orange.

O să vedeți că este foarte simplu, la 3 clickuri distanță:

  • logare în aplicație cu datele contului personal
  • din meniul principal se selectează “Altele” --> “Setări”--> “Cardurile mele”
  • se apasă “Adaugă card” și se introduc datele cardului bancar
  • se va retrage 1 leu pentru validarea cardului, după care suma va fi returnată imediat în cont
  • și… gata, se poate plăti factura Orange simplu, rapid și sigur

 

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Confirm ca functioneaza (ma gandeam ca e doar pentru abonati). Stiam ca, la un moment dat, nu se mai putea adauga cardul separat de o plata. Banuiesc ca se poate in continuare adauga (salva pentru plati viitoare) si cu metoda asta, dar acum se poate adauga si separat.

Super! 🙂

Singura mea sugestie: adaugare optiune salvare carduri multiple. In caz ca ai un card pentru facturile pe firma (cu card dedicat pentru asta), unul pentru facturile pe persoana fizica (cu cardul personal), sa poti adauga mai multe carduri in aplicatie (sau pe contul My Orange), si sa le folosesti dupa cum ai nevoie, cand ai nevoie. 🙂

Client Orange

Atunci chiar ar fi util. La mine acum salvez un card ca să plătesc cu altul.... deci inutil. Pentru că nu toate plățile sunt de pe un singur cont bancar ci doar agregate unui singur cont MyOrange.

Vio73
#StarMember

Am făcut treaba asta de mai multe ori și funcționează fără probleme, confirm!

DanEugen72
Junior entuziast

Utila informația. O sa îl încarc și eu în aplicație!