anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Xiaomi Mi 11 lansat pe piața din România

FaraUnID
Campion certificat

Compania Xiaomi a lansat smartphone-ul Mi 11 pe piața din România, dotat cu procesorul Qualcomm Snapdragon 888, cameră triplă de 108MP, sonorizare cinematică și încărcare wireless de 50W.

 

Xiaomi Mi 11 este disponibil în două variante de stocare: 8GB + 128GB și 8GB + 256GB cu memorie îmbunătățită LPDDR5 3200MHz RAM + spațiu de stocare UFS 3.1, începând de la prețul recomandat de vânzare de 3.599 lei, respectiv 3.899 lei.

Pentru precomenzile plasate în perioada 10-14 martie, în rețeaua partenerilor autorizați, cumpărătorii vor primi cadou și un Mi Watch Blue Navy.

 

Reteaua partenerilor autorizati Xiaomi in Romania: Mi-Home, Mi Store, Orange, Vodafone, eMAG, MediaGalaxy, Altex, Flanco, PCGarage, CEL.ro, evoMAG.

 

Xiaomi Mi 11 are doi ani de garanție și, în primul an de la achiziție, cumpărătorii vor beneficia de serviciul Premium Display, prin care li se asigură o înlocuire a ecranului deteriorat, fără niciun cost.

 

Lansarea Xiaomi Mi 11 în România marchează și startul colaborării dintre Xiaomi și producătorii filmului “Complet Necunoscuți”, în care noul flagship este unul dintre actorii principali. Regizat de Octavian Strunilă, “Complet Necunoscuți” este adaptarea românească a filmului record “Perfetti Sconosciuti”, de Paolo Genovese, ecranizat în peste 20 de țări.

Xiaomi Mi 11 oferă noi moduri pentru fotografiere și filmare. Pentru prima oară, toate cele trei camere – principală, ultra-wide și frontală au capacități night mode îmbunătățite.

 

Senzorul principal oferă cea mai mare rezoluție din lume, de 108MP, prin care Mi 11 surprinde imagini clare și detalii uimitoare.

Camera ultra-wide de 13MP și lentila telemacro de 5MP captează peisaje impresionante și permite realizarea unor fotografii cu detalii impresionante și un efect bokeh excelent.

În partea frontală, camera discretă de 20MP asigură selfie-uri și filmări de calitate.

Tehnologia video de noapte redefinește complet standardele din industrie, prin reducerea nivelului de zgomot, pentru realizarea unor filmări de noapte mult mai clare.

Cele șase moduri cinematice, ce pot fi accesate printr-o singură apăsare, duc experiența de filmare la un nou nivel. Mi 11 asigură un control profesional al filmării prin înregistrarea HDR10+ și noul mod Pro Time-lapse, care ajustează automat timpul de expunere, ISO-ul și diafragma, astfel încât utilizatorii să se poată descurca în orice condiții de lumină. Și modurile de editare video sunt îmbunătățite prin caracteristici AI avansate.

Dotat cu un ecran premium AMOLED DotDisplay de 120Hz și 6.81’’, Mi 11 oferă o experiență impresionantă de vizionare și de utilizare. Tehnologia Super Resolution îmbunătățește rezoluția videoclipurilor de calitate slabă, fără a crește consumul de date.

Cu o rată de răspuns a ecranului de 480Hz și un senzor de amprentă integrat în ecran, Mi 11 se deblochează foarte rapid.

Prin difuzoarele duale calibrate de experții Harmon Kardon, Mi 11 redă sunetul la un nivel cinematic, în timp ce protecția la căzături și șocuri este asigurată de Corning Gorilla Glass Victus. Telefonul va fi disponibil în două variante de culoare: Midnight Grey și Horizon Blue.

Echipat cu cel mai nou sistem de răcire, Liquid Cool, telefonul nu se încălzește la sesiuni prelungite de gaming sau la alte operațiuni solicitante. În același timp, bateria sa de 4600mAh (typ) și posibilitățile de încărcare prin fir la 55W, wireless la 50W și încărcare inversă la 10W3 garantează că Mi 11 va avea suficientă energie, indiferent de situație, potrivit Xiaomi.

Xiaomi Mi 11 va primi și update-ul pentru sistemul de operare MIUI 12.5. Acesta va reduce utilizarea unității centrale cu până la 22% și consumul de energie cu până la 15%, în timp ce performanțele grafice au fost îmbunătățite. La sistemele anterioare, folosirea ecranului și alte activități erau redate pe un singur flux, memoria unității centrale de procesare era afectată și astfel mișcările deveneau uneori sacadate. În cazul MIUI 12.5, folosirea ecranului a primit un flux dedicat, celelalte activități nu mai interferează, iar răspunsul ecranului este instant.

 

Sursa - https://financialintelligence.ro/xiaomi-a-lansat-smartpho...

4 Răspunsuri 4

DanielaH
Moderator
Mulțumim pentru postare. Mai multe detalii aici https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/xiaomi-mi-11-128gb-dual-sim-midnight-grey Precomenzile se pot lansa până pe 14 martie - cadou Xiaomi Mi Watch Navy Blue în limita stocului disponibil și 12 luni garanție la ecranul telefonului. Regulamentul pentru garantie se afla aici https://www.orange.ro/files/pdf/2021-03/EU-screen_damage_protection-Romanian-version.pdf

FaraUnID
Campion certificat
Pret recomandat de vanzare pentru varianta 8 GB RAM + 128 GB ROM 3599 lei Pret practicat de Reteaua #1 in Romania 3612,83 lei @DanielaH Am si eu cateva curozitati: 1 - Cum stabiliti voi aceste preturi standard? Din moment ce producatorul recomanda pretul de vanzare de 3599 lei, asta inseamna ca producatorul a luat in calcul toate taxele plus adaosul comercial, astfel incat vanzatorul final sa obtina profit. Asta ca sa nu aducem in discutie si reducerie aplicate la achizitia in sistem engross! 2 - Cum mama portocalelor ajungeti la preturi de genul in xxxx,23 lei sau xxxx,49 lei? De ce nu rotunjiti suma?

FLo1
#StarMember
@FaraUnID: Îți răspund eu la problema a 2-a: Un preț cu zecimale lasă ”falsa” impresie cumpărătorului că prețul a rezultat din multiple înmulțiri și împărțiri, TVA-uri și alte constricții financiare din care este aproape imposibil să rezulte un PREȚ ÎNTREG. Listarea unui ”preț întreg” ar sugera cumpărătorului (poate cu excepții) că prețul este unul ARTIFICIAL, de cele mai multe ori umflat și bineînțeles obținut prin rotunjiri prin adaos. De aici vine de altfel și toată povestea acelor prețuri cu 99 de bani (cenți) de după virgulă. Un simplu dar profitabil artificiu de.... marketing. Cei neinstruiți (nu neapărat neșcoliți) vor ignora astfel de prețuri întotdeauna, spre bucuria vânzătorului.

FaraUnID
Campion certificat
Legat de aceste practici ale pretului de tip 3612,83 lei..... Daca mergi in Shop, cumperi acest telefon si platesti 3613 lei, eu garantez faptul ca aia nu au 0,17 lei sa-ti dea rest. Daca plasezi comanda online cu plata la livrare, curierul nu va avea 0,17 lei sa-ti dea rest.