anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefon Codat orange apoi inlocuit la Istyle

Elv
Junior

Buna seara,

Detin un telefon iphone X care inainte de a iesi din garantia internationala Apple s-a defectat si am mers cu el la Istyle pentru a fi remediat, cei de acolo au spus ca se poate si am primit un telefon nou.

Intre timp a expirat perioada contractuala a abonamentului telefonului si acest telefon acum fiind alt Imei cei de la orange nu il pot gasi in sistem pentru a fi decodat, am facut nenumarate drumuri intre iStyle si Orange pentru a rezolva aceasta problema si fiecare arata cu degetul catre celalalt.

Ce se mai poate face in cazul de fata pentru a avea un terminal deblocat inafara sa fie achitata suma de  410 lei pentru decodarea la un service gsm?

 

Va multumesc anticipat , toate cele bune!

1 Soluţie acceptată‚

Salut, intre timp am pus vechiul imei in sectiunea Decodate telefon si totul a functionat in cateva minute.

Multumes frumos pentru timpul acordat.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Pai telefonul de la iStyle e codat in Orange?

Client Orange

Salut, da , cand am mers sa il iau nu am bagat de seama ca este codat in orange dar acest telefon (fiind altul decat cel pe care l-am lasat la ei) acum doresc sa il folosesc in reteaua Vodafone si primesc un mesaj cum ca sim-ul este neacceptat.......

M-am gandit sa cumpar o cartela Gevey sau rsim dar ar fi mai buna o varianta sa fie deblocat.

 

Daca este nevoie pun la dispozitie Imei-ul vechi si cel actual din telefon

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Nu nu. Nu ma ajuta cu nimic.

Poti incerca decodare gratuita prin activarea unui eSIM. Dar trebuie sa fii abonat si s-ar putea sa trebuiasca sa ajungi intr-un Orange Shop pentru asta, in caz ca varianta din My Orange nu merge.

Client Orange

Din pacate nu ma ajuta pentru ca eu doresc sa il folosesc ca si telefon de firma si nu am primit varianta de eSim de la ei......iar in orange nu ar mai fi nevoie de decodare atata timp cat este blocat in orange.

Salut, intre timp am pus vechiul imei in sectiunea Decodate telefon si totul a functionat in cateva minute.

Multumes frumos pentru timpul acordat.