anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Simularea achizitionarii unui telefon la abonament

becu_
Junior
Salutare, lume.
Am un abonament de ceva timp la Orange si nu am luat pana acum niciodata un telefon la abonament cu rate (doar cu banii jos fara abonament)
As dori sa-mi explicati urmatoarea procedura:
In partea din dreapta jos unde sunt cele 2 optiuni de "oferta speciala", am apasat pe butonul de "continua" si mi-a aparut fereastra de mai sus cu "prelungire contract".
Ce se intampla daca apas pe butonul de "cumpara"?! Inseamna ca am cumparat telefonul cu oferta respectiva sau ma va redirectiona catre o noua fereastra unde pot sa configurez altfel oferta? (abonament mai mare,rata mai mica,avans mai mic,etc??)
Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Cel mai bine este ca acolo unde este telefonul în rate să selectezi ,,cumpără", și apoi îți apare o listă cu abonamente și prețuri la telefoane ( rate). Selectezi de acolo ce dorești și după ce dai ,,cumpără", îți va cere numărul de telefon la care vrei să fii sunat de către curier și adresa de livrare. Ți se dau toate detaliile acolo și urmezi pașii respectivi până la terminare. Sigur, dacă nu dai finalizare, rămâne doar ca și o simulare tot ceea ce ai făcut anterior. Ai explicați ceva pași aici: https://www.orange.ro/help/cum-plasez-o-comand-n-magazinul-online-orange-104 Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

delfinas
#StarMember
Becu', bun venit in Comunitate!!! Apasa, ca nu musca! 🙂 Da, ajungi la oferte diverse, cu achizitionarea telefonului cu/fara rate, la diferite abonamente, adica poti face cu adevarat o simulare de achizitie si sa alegi varianta cea mai avantajoasa.

Vio73
#StarMember
Salutare! Cel mai bine este ca acolo unde este telefonul în rate să selectezi ,,cumpără", și apoi îți apare o listă cu abonamente și prețuri la telefoane ( rate). Selectezi de acolo ce dorești și după ce dai ,,cumpără", îți va cere numărul de telefon la care vrei să fii sunat de către curier și adresa de livrare. Ți se dau toate detaliile acolo și urmezi pașii respectivi până la terminare. Sigur, dacă nu dai finalizare, rămâne doar ca și o simulare tot ceea ce ai făcut anterior. Ai explicați ceva pași aici: https://www.orange.ro/help/cum-plasez-o-comand-n-magazinul-online-orange-104 Baftă!