anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

sim card pentru tableta huawei matepad pro?

niky_hindi
Junior
as dori sa stiu daca la tableta huawei matepad pro 6 gb ram, Lte 4g, se poate pune si cartela sim in slotul de memory card. Din ce am vazut ar avea doar un slot acela pt a pune un card de memorie. Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Aici vezi specificatiile modelului tau, MRX AL09, unde scrie ca e LTE, adica vede 4G, deci trebuie sa aiba slot pt SIM: https://www.gsmarena.com/huawei_matepad_pro_10_8_(2019)-9973.php Sper ca stii ca aceasta tableta, fiind lansata la sfarsitul lui 2019, nu are GMS, adica serviciile Google.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Razvan
#StarMember
Daca locașul este prevazut și cu un card sim în acel loc se poate pune. Din specificațiile tabletei, pare a fi compatibila doar cu rețeaua mobila din China. Este acest model? https://consumer.huawei.com/ro/tablets/matepad-pro/specs/

niky_hindi
Junior
Este sigilata nu am desfăcut o să mă uit doar ce am văzut pe YouTube unboxing și unele arata cu 1 slot altele cu 2 și asta mă duce în eroare plus sunt 2 modele 2019 și 2021

niky_hindi
Junior
O poza de pe cutie

teacher_
#StarMember
Salut! La toate tabletele Huawei exista slot pt nano-sim. Eu am una asemănătoare, doar model 2018, și este prevăzută la fel, cu slot nano-sim. Intra pe www.gsmarena.com, caută modelul tau și vei vedea la specificații că are prevăzut nano-sim slot.

delfinas
#StarMember
niky hindi, bun venit in Comunitate!!! Daca e 4G, are slot pt SIM. De obicei, dispozitivele Huawei au un singur slot pt SIM si card de memorie. Unele au sertarasul cu doua spatii in serie (in linie) pt 2 SIM-uri sau 1 SIM+1 card, altele au, ca telefonul meu P30 Pro, spatiile in paralel (pe spatele si pe fata sertarasului), tot pt 2 SIM-uri sau 1 SIM+1 card. Huawei are card de memorie propriu, de fapt un nano memory card, NM. Eu cred 128 GB e o stocare decenta, nu trebuie neaparat card de memorie. De ce nu deschizi cutia?

niky_hindi
Junior
Mulțumesc de răspuns ,nu deschid cutia că doresc sa o dau cuiva sigilată îmi dă la schimb un laptop și m-a întrebat dacă are de sim card

Razvan
#StarMember
Are slot pentru introducerea simu-ului, deoarece pe cutie este trecut IMEI-ul tabletei. Poți face în siguranță schimbul, împăcat și liniștit.

delfinas
#StarMember
Aici vezi specificatiile modelului tau, MRX AL09, unde scrie ca e LTE, adica vede 4G, deci trebuie sa aiba slot pt SIM: https://www.gsmarena.com/huawei_matepad_pro_10_8_(2019)-9973.php Sper ca stii ca aceasta tableta, fiind lansata la sfarsitul lui 2019, nu are GMS, adica serviciile Google.

niky_hindi
Junior
Va mulțumesc f mult tuturor .mă.bucur că am rezolvat misterul și că se poate pune și cartela sim.Referitor la serviciile Google nu am pricep daca nu are GMS ce pot și ce nu pot face .

delfinas
#StarMember
Cu placere!!! Fara GMS, nu ai acces la Google Play, la aplicatiile obisnuite (Facebook, Youtube, Instagram, Whatsapp, Maps, Gmail, unele aplicatii bancare etc) poti sa le accesezi doar din browser. Exista un alt magazin de aplicatii. AppGallery. Sunt si meseriasi care stiu sa instaleze GMS pe dispozitivele Huawei care nu au servicii Google. Daca ai rabdare, poti citi aici despre embargoul Google si nu numai, in cazul Huawei. https://www.go4it.ro/content/business/huawei-nu-mai-poate-livra-telefoane-cu-aplicatii-si-servicii-google-de-ce-ce-inseamna-asta-si-care-sunt-alternativele-18406434/

teacher_
#StarMember
Ai acces și la Maps, și la YouTube, și la ce vrei tu, doar nu ai aplicații dedicate. Adică efectiv trebuie sa intri pe net in browser și să scrii www.youtube.com de pe tableta, atâta tot, și va functiona. Nu se restrictioneaza accesul de pe site-urile lor, ci doar din aplicații.

Razvan
#StarMember
Nu are instalat Maps, Gmail, YouTube și suita GMS pentru diverse aplicații. Majoritatea celor enumerate de tine, sunt deja instalate (Facebook, instagram, whats App). Orange Money, My Oramge nu se pot instala, din cauza lipsei suitei GMS.