anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Samsung Galaxy A20s are acces la 4G+?

OctaMiku22
Începător
Samsung Galaxy A20s are acces la 4G+deoarece reprezentanții de la magazinul meu orange au spus ca in suceava este 4G+ si telefonul meu ar trebui să funcționeze pe 4G+. Dar eu niciodată nu am prins 4G+ pe acest nou telefon. Este de la abonament sau de la telefon (Telefonul l-a luat de pe emag)
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @OctaMiku22, ‏‏‎ ‎ Conform GSMARENA( https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a20s-9852.php ) acest model suporta LTE-A cunoscut ca si 4G+. Desigur pe site-ul Samsung nu am gasit informatii despre 4G+ pentru ca sunt specificate doar benzile de functionare 4G nu si tehnologiile sau vitezele maxime oferite. Depinde foarte mult de ce frecvente sunt emise la tine in zona si daca telefonul stie sa le combine pentru a trece pe 4G+. Astept un raspuns din partea Samsung si revin cand il voi primi. ‏‏‎ ‎ Update: conform Samsung Romania acest model nu suporta 4G+, viteza maxima de download find de 150 Mb/s si cea de upload de maxim 100Mb/s pe 4G.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Salu! Conform specificatiilor gasite, pe site-ul Samsung, modelul asta nu are 4G+ "Conectivitate retea sau Wi-Fi 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B5(850), B8(900) 4G FDD LTE B1(2100), B2(1900), B3(1800), B5(850), B7(2600), B8(900), B20(800), B28(700) 4G TDD LTE B34(2010), B38(2600), B39(1900), B40(2300), B41(2500)" Sursa: https://www.samsung.com/ro/smartphones/galaxy-a/galaxy-a20s-blue-32gb-sm-a207fzbdeue/ Nici pe alte site-uri, care-l comercializeaza, inclusiv e-mag, nu l-am gasit cu 4G+.. doar 4G.

RafaHelper
#StarMember
Salut @OctaMiku22, ‏‏‎ ‎ Conform GSMARENA( https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a20s-9852.php ) acest model suporta LTE-A cunoscut ca si 4G+. Desigur pe site-ul Samsung nu am gasit informatii despre 4G+ pentru ca sunt specificate doar benzile de functionare 4G nu si tehnologiile sau vitezele maxime oferite. Depinde foarte mult de ce frecvente sunt emise la tine in zona si daca telefonul stie sa le combine pentru a trece pe 4G+. Astept un raspuns din partea Samsung si revin cand il voi primi. ‏‏‎ ‎ Update: conform Samsung Romania acest model nu suporta 4G+, viteza maxima de download find de 150 Mb/s si cea de upload de maxim 100Mb/s pe 4G.

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu am în casă un A 20e , luat de la Orange, iar acesta nu suportă agregare.M-am uitat și pe alte site-uri dedicate și nu am văzut să suporte așa ceva. Nu-ți trebuie ceva în plus la abonament sau alte minuni ca să ai 4g+, doar un telefon compatibil cu această tehnologie, iar acesta se pare că nu intră in această categorie. În orice reședință de județ, dar și în multe alte locuri este acoperire 4g+, deci îți apărea pe ecranul telefonului așa ceva dacă suporta.

Neaplicabil
Din cate am putut eu sa vad, A20s nu are Carrier Aggregation (2CA), cu toate ca are LTE-A. Deci nu, nu pare sa aiba 4G+.