anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme la incarcare Samsung

Ionica_Bogdan
Începător
Buna ziua .am o problema cu un samsung
Nu mai încarcă
Același încărcător și cablu incarca alt telefon
Dar telefonul original nu îl încarcă
Menționez că are funcția fast charge
Si dacă îl conectez la un încărcător care nu are fast charge merge...
7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Salut! La prima vedere pare că telefonul are o problemă cu încărcarea rapidă.. Mai ai să încerci un alt încărcător fast charging la el, din moment ce pe al telefonului l-ai încercat la alt telefon și merge.. ar trebui să încerci și asta, macar de curiozitate.. Dacă mai este în garanție ar trebui să mergi cu el la service, dar, de obicei asta presupune să îți faci back-up la ce ai în telefon să-l duci gol... Mai este un subiect asemănător aici.. https://comunitate.orange.ro/questions/2394369-samsung-a30-incarca

Ionica_Bogdan
Începător
Nici cu alt încărcător fast charge nu merge Decat cu cele normale

Fastfurios20
Junior entuziast
Buna ziua,schimba si cablul cu unul care suporta 2A,eu am avut problema la Huawei.O zi buna

Ionica_Bogdan
Începător
Cablu și încărcătorul care nu încarcă Samsung a20.. incarca Samsung s10+ Deci....

Vio73
#StarMember
Neapărat trebuie mers cu el urgent la service, pentru că are afectate ceva componente interne. E evident faptul că la orice telefon trebuie folosit încărcătorul original și de aceea nu funcționează cu altceva așa cum trebuie sau chiar deloc. Nu mai folosi improvizații, pentru că se mai strică și alte componente, iar dacă nu mai este în garanție, se complică lucrurile. Succes!

DanielaH
Moderator
@Ionica Bogdan, ai rezolvat ceva cu telefonul? Ai fost cu el în service?

Ionica_Bogdan
Începător
Da. L am băgat la încărcat cu un încărcător care încarcă o mașină de tuns iarba și si a revenit Probabil i am dat un șoc ceva Nu stiu ce sa întâmplat de merge acum