anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu am primit android 13 pe Samsung A 52S 5G ORO

petree
Junior

Salut, am un Samsung A52S 5g brenduit ORO,  

SAOMC_SM-A528B_OXM_ORO_12_0015ORO/ORO,ORO/EUX/ORO

Si nu am primit android 13, de ce?

 

23 Răspunsuri 23

Nu este rotat, azi am fost la service Samsung si au spus ca a fost o eroare de soft, acum am android 13, dar vreau sa scap de ORO-Romania, cred ca aici a fost buba.

DanielaH
Moderator

@petree, s-a rezolvat situația?

Am întrebat și noi colegii și ne-au spus că Android 13 este disponibil din 29.11.2022. 

Dacă vrei, putem verifica cu ei, dar avem nevoie de seria IMEI a telefonului (ne-o poți trimite în mesaj privat).

Nu, cei de la Samsung au intrat in telefonul meu, au verificat, si au spus ca nu a fost umblat in soft si telefonul este ok. Nu stiu de ce nu primesc android 13

Voi incerca o resetare la telefon.

Ai incercat sa scoti SIM-ul si sa-i dai o verificare?

Client Orange

Mulțumesc, voi merge la service Samsung, telefonul nu este furat, rotat.  

petree
Junior

Am resetat telefonul si tot nu primeste android 13.

@petree Ai incercat si fara SIM? Daca nu, iti recomand ai asta. Stiu ca pare improbabil, dar s-a mai intamplat sa faca diferenta. E un test de 5 minute maxim. Dar..decizia iti apartine. 

Client Orange

petree
Junior

 

Voi merge marti la Samsung, cand au intrat in telefon online nu au gasit nimic necurat acolo, dupa am resetat si telefonul. 

VERSIUNE NUCLEU

abA528BXXS1CVI6

SM-A528B / Galaxy A52s 5G         

XSG    A528BXXS1CVI6    1  2022-10-01  Full Files        S(Android 12) 20220928121251

NUME MODEL  A52s 5G    

NUMAR MODEL                  

SM-A528B/DS

NUMAR SERIE

SP1A.210812.016.A528BXXS1CVI6

VERSIUNE SOFTWARE FURNIZOR DE SERVICII

SAOMC_SM-A528B_OXM_ORO_12_0015ORO/ORO,ORO/EUX/ORO

 

petree
Junior

Azi am fost la Samsung service apaca, au intrat in telefon si au spus ca au gasit o eroare de soft, acum am android 13. Voi incerca sa scap de acest android brenduit ORO