anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] De ce magazinul online are asa putine telefoane?

Procco12345
Junior entuziast
Va salut ! Poate un reprezentant Orange sa ne spuna de ce magazinul online are asa putine telefoane? Sunt aprox 64 de telefoane cu tot cu varietatea lor de culori iar la multe cand dai click apare ca nu mai revine in stoc. S21 Iphone S20 nu se mai aduc? Vindeti OPPO unde aveti marja si Xiaomi si entry level la Samsung?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Situația a fost remediată. În acest moment stocul telefoanelor din magazinul online este afișat corect. În ceea ce privește Huawei P30 Pro, acesta nu va mai fi comercializat de Orange și nu va mai reveni în stocul magazinului online. Vă mulțumim încă o dată pentru înțelegere.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

delfinas
#StarMember
S21 si iPhone (mai ales cel mai recent model, 13) se pare ca-s mai cautate si mai vandute si atunci dispar din stoc mai repede, dar poti bifa ca vrei sa primesti notificari cand reapar in stoc.

Procco12345
Junior entuziast
Niciodata in viata nu a mers notificarea aia

svetalex
Senior certificat
@Procco12345 funcționează notificarea, atât pe email, cât și prin SMS. Am urmărit eu un telefon vara trecută 🙂

DanielaH
Moderator
Salut! Din păcate, momentan sunt niște erori în magazinul online. Colegii noștri cunosc situația și o vor remedia în cel mai sucrt timp. Mulțumim pentru înțelegere.

FLo1
#StarMember
@svetalex: La mine ”anul trecut” pentru niște accesorii existente deja în shop fizic, degeaba făceam solicitare în online unde era inexistent din cauza unor erori, pentru că nici după remedierea erorilor și reapariția produsului, eu tot nu am fost notificat, deși a revenit pe stoc pentru a putea plasa comanda. De aici probabil și povestea cărărilor.... încurcate.

Neaplicabil
Am urmărit o perioadă bună de timp 2 - 3 modele de telefoane mobile ca să fac un upgrade bătrânului meu Huawei P10 din 2017... toate lipsă de pe stoc... unul dintre ele era celebrul Huawei P30 Pro pe care sistemul informatic Orange mi l-a promis la un preț de dumping 🙂 dar băiețeii și fetițele de la butoane nu au avut demnitatea să-și asume o greșeală singulară spre deosebire de situația în care s-au comandat câteva sute bune de iPhone și Orange a ieșit în mass-media să comunice că a onorat comenzile la prețul acela de 100 ori mai mic decât cel real :) Dar să revenim la oile și la cârlanii noștri, am setat notificare pe SMS și email pentru atunci când stocul este reîmprospătat... primesc celebra notificare și intru instant pe link ca să comand telefonul dar surpriză lipsă stoc... noaptea minții... Așa că, din punctul meu de vedere, sistemul acesta nu a funcționat niciodată pentru mine. Ori e un bug care trimite degeaba notificări... ori în stoc intră doar un singur produs și nu-s singurul prost care-l vânează iar alții sunt mai iuți de mână. P.S. Vedeți că mâine la orele 13:59:59 se actualizează lista cu premii fizice de la Party doar că am descoperit o hibă în ceea ce privește timpul universal: timpul rețelei, timpul telefonului și timpul serverului pe care rulează aplicația nu sunt sincronizate 😞

DanielaH
Moderator
Situația a fost remediată. În acest moment stocul telefoanelor din magazinul online este afișat corect. În ceea ce privește Huawei P30 Pro, acesta nu va mai fi comercializat de Orange și nu va mai reveni în stocul magazinului online. Vă mulțumim încă o dată pentru înțelegere.

Neaplicabil
@DanielaH mi-am dat și eu seama de ceva vreme că dacă au apărut informații despre Huawei P50 pe GSM Arena, orice telefon mobil din generația P30 mai poate fi găsit accidental (eu până anul trecut aveam uitat într-un dulap un Samsung Galaxy SII pe care am reușit să pun un ROM custom cu Android Pie). Acum urmăresc Apple iPhone SE2 128GB dar niciodată nu reușesc să cad pe stoc 🙂