anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Returnare telefon cumparat in rate din magazin online

nikusoor07
Junior
Buna !
Am procurat un telefon in rate si nu sunt multumit de el, pot sa il returnez inapoi ?
Procurarea a fost acum o zi.
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
Intri in contul tau Orange de pe care ai efectuat comanda, la sectiunea ''Magazin'', apoi ''Comenzile mele'', iar apoi alegi comanda respectiva unde vei vedea ca apare un buton denumit ''Doresc sa fac retur''. 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, nikusoor07. Bine ai venit în comunitate. De unde ai achiziționat telefonul, din magazinul online sau dintr-un Orange Shop? Nu funcționează ok sau este alt motiv pentru care îți dorești să îl returnezi?

nikusoor07
Junior
Buna. Este achizitionat Online, este prea mica diagonala. Am trecut de la 6.7 inch la 5.8.

svetalex
Senior certificat
Returnarea unui produs cumparat din magazinul online defect sau care prezintă urme de deteriorare se poate face în termen de maximum 30 de zile de la primirea comenzii. Trebuie să anunți că vrei să returnezi produsul şi modalitatea în care vrei să şi se retuneze contravaloarea comenzii, prin una dintre următoarele modalităţi: - fie prin telefonic la numărul scurt 300 - fie printr-un mesaj trimis din secţiunea de contact - printr-un e-mail trimis la adresa magazinonline@orange.ro Suma de bani plătită pentru comanda iniţială: - poate fi folosită pentru o noua achiziţie online - se poate returna într-un cont bancar - se poate returna în contul de convorbiri Orange Dacă te-ai răzgândit şi nu mai doreşti să cumperi produsul pe care l-ai comandat deja, iar produsul a plecat deja din depozit şi se află la curier în curs de livrare, anularea comenzii nu se mai poate procesa. În această situaţie, există posbilitatea de a refuza livrarea comenzii, la curier. Iar dacă ai plătit deja această comandă, trebuie să contactezi serviciul clienți prin una dintre metodele de mai sus, pentru a stabili împreună cu tine care este cea mai bună modalitate de returnare a banilor. Sursa - https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-returnez-un-produs-... Nu am găsit informații legate de returnarea unui produs în cazul în care l-ai primit deja, care nu are defect și te-ai răzgândit, dar cedl mai probabil se aplică termenul de retur de 14 zile prevăzut de legislație

Diana
Cunoscător
Returul se face printr-un email la magazinul online in care specificati numarul facturii.Veti primi un email de confimare cu inregistrare returului cu numar de ordine in care veti fi anuntat ca va veni curierul sa ridice telefonul returnat in termen de 3 zile lucratoare ''Dupa predarea produsului la curier, in termen de maxim 14 zile lucratoare returul va fi inchis, corectiile vor fi efectuate pe contul dumneavoastra, astfel vor fi anulate ratele, va fi retrasa perioada contractuala adaugata pe cont, vor fi realocate punctele Orange Thank You si vi se va reda dreptul de achizitie a unui nou telefon. '' Asa am procedat eu in februarie ,intre ghilimele este mesajul de la magazinul online,nu am avut probleme , s-au respectat termenele.

Anonim
Neaplicabil
Intri in contul tau Orange de pe care ai efectuat comanda, la sectiunea ''Magazin'', apoi ''Comenzile mele'', iar apoi alegi comanda respectiva unde vei vedea ca apare un buton denumit ''Doresc sa fac retur''. 🙂

DanielaH
Moderator
@nikusoor07, ai reușit să returnezi telefonul? Te așteptăm să revii cu detalii noi.

nikusoor07
Junior
M-am acomodat cu el. Îl păstrez. ✌️

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@nikusoor07 ne bucurăm că te-ai obișnuit cu el și ai decis să îl păstrezi. Să îl folosești cu plăcere!