anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Returnare telefon cumpărat din magazin

Anonim
Neaplicabil

Am cumpărat telefon din magazin Orange, se poate returna? Nu sunt mulțumită de el este foarte lent

1 Soluţie acceptată‚

Buna @Anonim, 

Produsele cumpărate din magazinul fizic NU se pot returna, se pot înlocui in maxim 24 ore daca exista un defect de fabricație, după acest termen se pot repara doar pe garanție daca prezinta un defect.

Iți recomand ca data viitoare sa comanzi online produsul dorit pentru a beneficia de cele 14 zile legale de retur in caz ca nu ești mulțumita de produs.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Binenteles ca se poate returna in termen de 30 de zile.

"Returnarea unui produs defect sau care prezintă urme de deteriorare se poate face în termen de maximum 30 de zile de la primirea comenzii (doar retur, nu și înlocuire). De aceasta facilitate poate beneficia doar titularul și doar în programul de lucru al echipei Back Office Online - 9:00 – 18:00.


Te rugăm să ne anunţi că vrei să returnezi produsul şi modalitatea în care vrei să şi se retuneze contravaloarea comenzii:

Dacă ai plasat comanda logat în contul tău My Orange, poți să completezi formularul de retur din secțiunea comenzile mele."

Ai aici mai multe informatii.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă e din magazinul fizic, trebuie întrebat de unde l-ai luat. Dacă l-ai luat din magazinul online, se poate fără probleme, așa cum ți-a spus și Radu!

Baftă!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Corect. Pentru un motiv anume am ramas cu impresia ca era comanda online. :)) Daca nu e cazul, atunci da, trebuie rezolvat in magazinul fizic.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Lam cumpărat ieri fizic, vroiam sa știu se da banii înapoi sau nu ca să nu merg degeaba la magazin. Mulțumesc tuturor ptr răspunsuri și timpul acordat

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Tu alegi daca vrei banii inapoi, sau poate alt produs. Dar initial iti vor da banii inapoi. 

Client Orange

Buna @Anonim, 

Produsele cumpărate din magazinul fizic NU se pot returna, se pot înlocui in maxim 24 ore daca exista un defect de fabricație, după acest termen se pot repara doar pe garanție daca prezinta un defect.

Iți recomand ca data viitoare sa comanzi online produsul dorit pentru a beneficia de cele 14 zile legale de retur in caz ca nu ești mulțumita de produs.