anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Retur Oppo A72 luat din Orange Shop

Eli_4
Începător
Recent am achizitionat un telefon Oppo A72, cu prelungire de abonament, dintr-un orange shop, dar din pacate nu sunt deloc multumita de acest smartphone, camera functioneaza ciudat, parca nu are focalizare, cea pe care am reusit sa o folosesc, in rest dupa mai multe zile, inca nu am reusit sa ii descopar asa zisele beneficii, la cele 4 camere. Iar butonul de inchidere-deschidere nu functioneaza deloc bine, dupa primele apasari, intra google, in loc sa se opreasca telefonul, doar dupa cateva incercari se opreste cumva. Si inca o problema, nu accepta intotdeauna cartela sim si nici cartela de memorie
As vrea sa stiu daca se poate face retur, mai ales daca am deja si abonamentul prelungit? Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@Eli, recomandarea noastră este să mergi din nou în shop și să lași telefonul în service pentru verificări. Dacă se constată că este într-adevăr defect, el va fi înlocuit.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Ascary
Campion certificat
Buna Eli,ai in link-ul de mai jos un raspuns la intrebarea ta. https://comunitate.orange.ro/questions/2012942-returna-telefon-achizitionat-magazin-orange-shop

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă are defecțiuni, îl poți returna în primele 14 zile, iar ulterior, îl poți trimite la service. Succes!

Ascary
Campion certificat
Vio,nu se poate returna fiindca este achizitionat din Orangeshop. Poate nu ai citit bine intrebarea. Ciudat este ca in link-ul pus de mine ai raspuns corect 🙂

DanielaH
Moderator
@Eli, recomandarea noastră este să mergi din nou în shop și să lași telefonul în service pentru verificări. Dacă se constată că este într-adevăr defect, el va fi înlocuit.

Eli_4
Începător
Multumesc frumos, prentru raspunsuri!