anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Retur la un telefon cumparat din magazin fizic orange?

CrissNechifor
Începător
Am achizitionat un telefon Iphone 12 din orange shop si doresc sa il returnez.
Doresc sa stiu in ce condotii pot face retur.
*telefon cumparat din Orange Shop
*telefon cumparat prin programul portare
*telefonul are o problema cu scaderea bateriei peste noapte, fapt pe care nu am putut sa il vad in magazin.
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Dacă această problemă s-a constatat la mai mulți utilizatori siguri vor găsi o soluție unitară și vei fi despăgubit într-un fel sau altul. Dar trebuie să mergi cu telefonul într-un Orange shop care are și serivce, sau să îl trimiți în service. Știu că este destul de neplăcut să lași telefonul în service

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

svetalex
Senior certificat
de returnat nu cred că îl poți returna. Eu zic să duci telefonul în service pentru verificări și să soliciți verificare și înlocuirea aparatului defect

CrissNechifor
Începător
Problema le care am intampinat-o eu, a aparut la mai multi utilizatori..nu cred ca vor inlocui telefonul. Doresc sa il returnez, nu sa il repar.

Razvan
#StarMember
Nu prea poate fi returnat fără o negație din service, deoarece l-ai cumpărat din magazin fizic și legea nu prevede acest lucru. Trimite telefonul în service.

svetalex
Senior certificat
Dacă această problemă s-a constatat la mai mulți utilizatori siguri vor găsi o soluție unitară și vei fi despăgubit într-un fel sau altul. Dar trebuie să mergi cu telefonul într-un Orange shop care are și serivce, sau să îl trimiți în service. Știu că este destul de neplăcut să lași telefonul în service

RafaHelper
#StarMember
@CrissNechifor te-ai hotărât ce o sa faci cu telefonul?