anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Recomandare telefon

andrei_horeica
Junior entuziast
Salutare Comunitate,
Sunt posesorul unui Huawei P40 Pro si as dori sa fac un upgrade. In principal la un smartphone ma intereseaza viteza de procesare (Ram si procesare video), infrared port, dual sim, audio stereo, autonomie mare si functiile de reverse charging+wireless charging.
Ma puteti ajuta cu cateva recomandari?
Ce pareri aveti despre Honor Magic 4 Pro, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G sau Vivo X80 Pro?
Recomandati cu tarie unul dintre ele sau sa astept Huawei Mate 50 Pro?
Va multumesc anticipat!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu te deranjează faptul că nu are serviciile Google, îți recomand în continuare gama superioară tot de la Huawei, iar dacă nu Honor Magic, pentru că este tot al Huawei. Huawei sunt cei mai buni la calitatea semnalului, la baterie și multe altele. Au telefoane rezistente in timp, care își fac treaba cu prisosință. Eu momentan folosesc telefoane de la Xiaomi, dar am și un P 30 in familie, care are vreo 3 ani și e cam la fel ca la început. Samsung am avut multe și chiar nu mai recomand. N-am reușit să trec cu niciunul de 2 ani și să nu fie în service. Cu ultimele, chiar niciun an! Poate am fost eu mai ghinionist, dar aveau și ,,alte calități ", cum ar fi: slabe la semnal, baterie praf, etc.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember
Asa repede simți nevoia de schimbare? Ce anume te deranjează la P40? Întreb deoarece telefonul e putincios. Pentru Mate 50 vei avea de așteptat. Încă nu e lansat oficial și va as recomanda sa aștepți pana îl poți vedea undeva oficial (după rezentare, la un review) ca să-ți faci o idee despre el. Presupun ca bugetul va fi îndeajuns (ma aștept ca Mate 50 sa fie pe la 1000E).

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu te deranjează faptul că nu are serviciile Google, îți recomand în continuare gama superioară tot de la Huawei, iar dacă nu Honor Magic, pentru că este tot al Huawei. Huawei sunt cei mai buni la calitatea semnalului, la baterie și multe altele. Au telefoane rezistente in timp, care își fac treaba cu prisosință. Eu momentan folosesc telefoane de la Xiaomi, dar am și un P 30 in familie, care are vreo 3 ani și e cam la fel ca la început. Samsung am avut multe și chiar nu mai recomand. N-am reușit să trec cu niciunul de 2 ani și să nu fie în service. Cu ultimele, chiar niciun an! Poate am fost eu mai ghinionist, dar aveau și ,,alte calități ", cum ar fi: slabe la semnal, baterie praf, etc.

andrei_horeica
Junior entuziast
Ceea ce ma deranjeaza la P40 este ecranul care se zgarie foarte repede, se matuieste si este foarte fragil datorita marginilor curbate. In cei 2 ani de cand il detin am cautat si schimbat numeroase folii pentru ecran(de sticla, de silicon, plastificate) si huse normale sau huse all cover(fata+spate). Toate foliile mi s-au desfacut datorita marginilor curbate, iar daca am pus husa doar pentru spate si apoi decupat folia doar pentru partea frontala s-a zgariat si matuit ecranul pe zona mica ce a ramas intre marginea husei si marginea foliei. Trebuie deja sa trec la al 3-lea display. Lucrez pe santier si fiind un mediu cu praf am incercat multe variante pentru a-l proteja si prelungi viata. Ca si performante sunt foarte multumit de el si daca ar avea o sticla mai de calitate la ecran l-as mai tine vreo 2-3 ani. Cu sistemul de operare m-am obisnuit, iar AppGallery am vazut ca devine din ce in ce mai populata cu aplicatii.

delfinas
#StarMember
Andrei, bun venit în Comunitatea !!! Eu am Honor Magic pro 4, fiind fană Huawei, dar dorint un telefon cu Google și venind după un P 30 pro. Așa că îți recomand acest model Honor.