anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Programul buy-back pentru tablete si telefoane

Mircea
Explorator
Pareri despre programul buy-back de la Orange pentru tablete si telefoanele Samsung si Huawei?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

"Dacă te gândești să îți iei un telefon sau o tabletă nouă, dar ai vrea și să îl valorifici simplu și rapid pe cel vechi, ți-am pregătit o ofertă specială prin programul Buy-Back. Vino în orice magazin Orange cu vechiul tău telefon sau tabletă și, în urma evaluării, primești un voucher pe care îl vei putea folosi la cumpărarea de telefoane, tablete sau accesorii din magazinele noastre."

Telefonul vechi trebuie să fie funcțional și evaluat la minimum 10 euro pentru buy-back 4G, 5G și special. 

Nu se poate cumula valoarea mai multor vouchere de Buy-Back pentru achiziția aceluiași telefon.

 

Sursa: https://www.orange.ro/servicii/buy-back/

 

Acesta mi se pare ok, dar întotdeauna e loc de mai bine!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

"Dacă te gândești să îți iei un telefon sau o tabletă nouă, dar ai vrea și să îl valorifici simplu și rapid pe cel vechi, ți-am pregătit o ofertă specială prin programul Buy-Back. Vino în orice magazin Orange cu vechiul tău telefon sau tabletă și, în urma evaluării, primești un voucher pe care îl vei putea folosi la cumpărarea de telefoane, tablete sau accesorii din magazinele noastre."

Telefonul vechi trebuie să fie funcțional și evaluat la minimum 10 euro pentru buy-back 4G, 5G și special. 

Nu se poate cumula valoarea mai multor vouchere de Buy-Back pentru achiziția aceluiași telefon.

 

Sursa: https://www.orange.ro/servicii/buy-back/

 

Acesta mi se pare ok, dar întotdeauna e loc de mai bine!

Miha_Z
#StarMember
Parerea mea este ca programul Buy Back este bun pentru ca astfel reciclam produsele vechi, iar clientul beneficiaza de reduceri la noile achizitii. De exemplu la Orange, poti veni cu telefonul sau cu tableta veche si vei primi un voucher de pana la 350 de euro, pe care il vei putea folosi la cumpararea de telefoane, tablete sau accesorii. Valoarea voucher-ului variaza in functie de evaluarea dispozitivului. Daca vii in magazinele Orange cu telefonul Huawei vechi, dar functional primesti in plus un voucher de 150 € valabil la cumpararea noului Huawei P30 sau P30 Pro. Daca vii cu un telefon Samsung vechi, dar functional primesti un voucher de 100€ reducere pentru noul Note10 sau Note10+. https://www.orange.ro/orange-care/buy-back

teacher_
#StarMember
Cred că @Mircea vrea păreri, nu preturi, sau texte copiate.... Părerea mea este că, un astfel de program este binevenit. In primul rand pentru că reciclează telefonanele vechi, și tu primești unul nou, mai ieftin. Daca poți, cumpără prin programul ăsta. Prin acest program, probabil se urmărește innoirea terminalelor existente, cu unele performante. Eu personal nu pot sa iau, pentru că nu am buget acum pentru asta. Dar, cine știe, poate în viitor voi apela.. Dar tu, @Mircea, ce părere ai?

Mircea
Explorator
Eu l-as duce in Orange Shop sa-l evalueze, dar mai mult de 40 maxim 50 de euro nu ar valora. Avand in vedere ca am un telefon de buget, daca primesc un voucher in valoare de 50 de euro pentru el, ma ajuta mai ales daca mai dau si un avans pentru un telefon mai bun in rate la abonament pe 24 de luni.

iuiu88
Cunoscător
Eu am doua telefoane vechi, un HTC si un Huawei . As vrea sa ma duc sa primesc o evaluare, sa vad la ce suma se ridica voucherul, nu am folosit niciodata programul Buy-Back dar aud de el din ce in ce mai des . O sa revin cu update-uri odata ce gasesc timp sa o fac 😄 .

RafaHelper
#StarMember
Salut Mircea, Programul pentru acesti doi producatori este destul de bun mai ales daca ai un model vechi pe care nu ai putea primi mai mult decat iti ofera ei. Eu unul ma gandeam sa valorific un Huawei P6, sigur nu as primi 150 de euro de la altcineva. In acelasi timp ar trebui sa calculezi daca e rentabil aceasta oferta pentru tine, adica la cat ajunge pretul final al telefonului dupa cei 2 ani de plata a abonamentului. Ne poti spune ce telefon ai vrea sa duci in Orange Shop pentru a fi valorificat?