anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa returnez un telefon cumparat la prelungirea abonamentului?

Catalim
Junior
Daca nu sunt multumit de telefonul achizitionat la abonament, pot sa il returnez si sa iau altul in schimb? (de exemplu am cumparat un samsung si vreau sa-l returnez si sa iau un iphone)
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, Catalim! Depinde când și prin ce metodă ai achiziționat telefonul - pentru achiziția din magazin fizic termenul de retur este de 24 de ore (îl poți returna doar dacă este defect), pentru achizția din magazinul online termenul de retur este de 30 zile de la primirea comenzii (doar retur, nu și înlocuire).

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator
Salut, Catalim! Depinde când și prin ce metodă ai achiziționat telefonul - pentru achiziția din magazin fizic termenul de retur este de 24 de ore (îl poți returna doar dacă este defect), pentru achizția din magazinul online termenul de retur este de 30 zile de la primirea comenzii (doar retur, nu și înlocuire).

Viocat
Senior certificat
Deci daca de la achizitia Samsungului nu au trecut mai mult de 30 de zile il returnezi. Dupa aceea vei putea achizitiona noul telefon. Nu se pot realiza actiunile in acelasi timp.

Mădălin
Cunoscător certificat
Având în vedere că l-ai luat " la fidelitate" și nu l-ai plătit integral iar pe deasupra ai și prelungit un abonament vei avea de așteptat mai mult decât de obicei.Probabil că , daca l-ai trimite azi probabil vor trece vreo 3 săptămâni până poți să începi să te gândești ce să îți iei. Am pățit aproximativ la fel însă eu am renunțat la etapa de a-mi cumpăra/prelungi abonamentul in acel moment. S-au întors și punctele thankyou in cont iar prelungirea am făcut-o mai târziu când am prins un chilipir recondiționat