anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot lua mai multe telefoane in rate?

Alleycat
Junior
Daca am doua abonamente, pot lua doua telefoane in rate cu prelungirea abonamentelor? Intreb pentru ca am pus ambele telefoane in cos, am selectat prelungirea abonamentelor pentru 24 de luni, si la unul dintre telefoane trebuie sa achit toata valoarea telefonului. De ce?
1 Soluţie acceptată‚

Trixen_old
Cunoscător
Depinde punctual de situatia ta, insa daca ambele numere se incadreaza la achizitii in rate, atunci raspunsul este da, poti. Selecteaza primul abonament, fa achizitia in rate. Cand ai terminat procesul, selecteaza al doilea abonament si fa a doua achizitie. Nu cred ca vei putea face ambele achizitii deodata, insa ar trebui sa poti sa le faci pe rand. Este posibil avansul solicitat sa fie diferit in functie de profilul fiecarui numar pentru care faci prelungirea.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Salut! Suma care trebuie achitata ca si avans in cazul ratelor, depinde de istoricul fiecarui client, vechime, valoare facturi, suma produse.. Am facut si eu o simulare, cu 2 telefoane S22 si ar trebui sa achit o suma destul de mare acum.. dar si telefoanele sunt scumpe.. La o simulare cu S20FE de exemplu nu trebuie sa platesc nimic acum, merge toata suma pentru cele 2 telefoane in rate.. In mod norml, poti lua in rate cate un telefon pe fiecare abonament care poate fi prelungit pe 24 de luni, dar mai sunt si conditiile legate de suma, adica nu poti lua in rate 2 telefoane care impreuna fac ~ 10000-12000 lei, este prea mare suma de achitat in rate.. insa, e foarte probabil sa poti lua in rate 2 telefoane care insumeaza ~ 5000-6000 lei.. n-am simulat toate variantele, dar poti incerca tu, daca ai si alt model de telefon in vedere, banuiesc ca ai ales niste telefoane scumpe..

Trixen_old
Cunoscător
Depinde punctual de situatia ta, insa daca ambele numere se incadreaza la achizitii in rate, atunci raspunsul este da, poti. Selecteaza primul abonament, fa achizitia in rate. Cand ai terminat procesul, selecteaza al doilea abonament si fa a doua achizitie. Nu cred ca vei putea face ambele achizitii deodata, insa ar trebui sa poti sa le faci pe rand. Este posibil avansul solicitat sa fie diferit in functie de profilul fiecarui numar pentru care faci prelungirea.

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu ai probleme legate de întârzierea unor plăți sau altele de genul, ar trebui sa se poată. Doar să fii în ultimele 6 luni contractuale la ambele. Eu am dat anul trecut comandă de 2 telefoane în același timp, pe două abonamente diferite, fără probleme. Deci teoretic, se poate! Practic, dacă nu ai reușit, poți cere ajutor la numărul 300 și legătura la Magazinul online. Succes!

Viocat
Senior certificat
Salut Alleycat. Poate cel de-al doilea numar nu se incadreaza in conditia de vechime a abonamentului "Trebuie doar să fii client Orange de cel putin 18 luni".

Alleycat
Junior
Ambele abonamente au cativa ani buni, nu sunt in primele 24 de luni de contract sau de la prelungirea contractului.

Viocat
Senior certificat
DACA indeplinesti toate conditiile de mai jos pentru ambele abonamente, ia legatura cu cei de la relatii clienti pare o problema pe cont: "Dacă ai un abonament de voce mobilă de la Orange, trebuie sa indeplinesti cumulativ urmatoarele condiții: Abonamentul tău să aibă o vechime de cel puțin 18 luni Să fii titularul contractului de abonament pentru care dorești să optezi pentru rate de cel puțin 18 luni Să nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplată în ultimele 12 luni Să îți prelungești contractul, în condițiile ofertei comerciale curente, cu o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate Să ai un abonament compatibil, din Oferta curentă Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România."

Lungu_Relu
Începător
Ași dori și eu un telefon la abonament

DanielaH
Moderator
@Lungu Relu, bun venit în Comunitate! La ce telefon te-ai gândit? Îți recomand să citești atât răspunsul marcat ca soluție, cât și comentariile și sfaturile celorlalți membri din acest topic. Suntem aici dacă ai întrebări.