anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pentru ce tara sunt destinate telefoanele Samsung vandute de Orange?

darvin
Junior entuziast
Buna seara. Stie cineva pentru ce tara sunt destinate telefoanele samsung vândute de orange? Am achizitionat si de la rds si era fabricat ptr Portugalia. Asta am aflat cand am vb cu cei de la samsung. Are importanta unde sunt destinate, prin influentarea unor servicii, aplicatii?
Multumesc o seara buna!
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Telefoanele Samsung vândute de către Orange România sunt destinate pieței europene, mai exact România, vin cu soft instalat cu CSC ROM sau ORO care sunt adaptate pentru serviciile Volte/Vo-wifi din țară. Samsung pune setări personalizate pe telefoane pe fiecare țară, iar un telefon luat pe Portugalia, poate fi nefuncțional pe partea de Volte/Vo-wifi, în rest nu este nicio diferență între ele, pe parte de hardware.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Razvan
#StarMember
Telefoanele Samsung vândute de către Orange România sunt destinate pieței europene, mai exact România, vin cu soft instalat cu CSC ROM sau ORO care sunt adaptate pentru serviciile Volte/Vo-wifi din țară. Samsung pune setări personalizate pe telefoane pe fiecare țară, iar un telefon luat pe Portugalia, poate fi nefuncțional pe partea de Volte/Vo-wifi, în rest nu este nicio diferență între ele, pe parte de hardware.

RafaHelper
#StarMember
@Razvan explica-i omului ce inseamna CSC ROM sau ORO.

darvin
Junior entuziast
Multumesc.

Razvan
#StarMember
Și eu îți mulțumesc 🙂 Despre CSC la telefoanele samsung https://www.androidsage.com/2017/07/12/list-of-samsung-galaxy-country-specific-product-code-csc-and-country-region/#What_is_CSC