anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

iPhone 15 la Buy back

J0nna5s
Junior entuziast

Cine știe să calculeze exact prețul iPhone 15 128 la Buy back special 5G ?!

In Orange shop m-au zăpăcit!

1 Soluţie acceptată‚

Salut,

Revin cu detaliile ofertei de la TV: reducerea de 500 Euro este valabilă până pe 29 ianuarie 2024 pentru achiziția unui iPhone 15 la reînnoirea unui abonament aflat în afara perioadei minime contractuale sau activarea unui nou abonament Smart Plus 25 pe 2 ani. Reducerea de 500 euro este calculată din prețul standard al iPhone 15 5G 128GB și include un discount suplimentar prin Buy-Back Special 5G acordat în cazul aducerii la schimb a unui iPhone 11 128GB functional.

Prețul final al telefonului împreună cu abonamentul Smart Plus 25 pe 2 ani și Buy-Back Special 5G este 441 Euro, după aplicarea unui discount de 291 Euro (171 Euro valoarea iPhone 11 128 GB + 120 Euro bonusul de Buy-Back) la pretul de 732 Euro pentru abonamentul Smart Plus 25. Fata de pretul standard al telefonului de 949 Euro, reducerea totala este de 508 Euro, comunicată rotunjit la 500 Euro.

Vizualizare soluţie în postul original

51 Răspunsuri 51

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Eu înțeleg ca ai 500€ reducere la buy back peuentru IPhone 15, cu toate reducerile incluse.

Totuși, ce anume ți-au explicat de e diferit de reclamă? 

J0nna5s
Junior entuziast

Salutare,

Asa este conform reclamei,500€ cu reducerea inclusa pentru abonament Smart 25,plus evaluare iPhone 11 256 la 120€,plus sim prepay cu vechime >> de 1 an în rețea ( Pt abonament nou)50€.

Dar ei zic ca trebuie să aduni ofertele să iasă 500€! Atunci care mami e avantajul Buy back?

Mai bine fac direct abonament cu Smart 25!?

Reducerea iPhone11 spui că este 120€, însă ei au folosit în evaluare un model de iPhone15, la care au adăugat reducerea pentru abonamentul Smart25Plus din prețul standard. Deci 500€ este un maxim de reducere ce s-ar obține în condițiile menționate. 

J0nna5s
Junior entuziast

Da,

500+120+50=670€

949-670=279€ ar trebui să fie preț final cu abonament Smart 25

Asa înțeleg sa fie  back!? E greșit?

Nu așa e calculul. (949-732)€ = 217€ (pentru SmartPlus25), iar restul de 283€ până la 500€ este reducerea la buyback a unui iPhone15 (NU iPhone11, pentru care nu ai decât 120€).

J0nna5s
Junior entuziast

 Vorbim ca să avem discuții

 Am sunat și la 300 ,zice ca nu mai există reclama!?

În acest caz, J0nna5s îți doresc succes.

J0nna5s
Junior entuziast

Iată ce zice Django,

Imi pare rau de aceasta situatie, insa din verificarile efectuate observ ca precum scrie si in reclama aceasta reducere de 500 de euro este calculata din pretul standard al modelului I-phone 15 5G 128GB si include o reducere suplimentara prin Buy Back Special 5 G. In aceasta campanie sunt acceptate doar modelele de I-phone cu valoare de minim 48 euro, iar orice model evaluat la mai putin de 48 de euro nu este eligibil. De asemenea colegii din magazin ar trebui sa-ti explice mai bine cum este cu aceasta reclama deoarece este o oferta disponibila doar din magazinele fizice. . Am rugamintea sa mergi din nou intr-un magazin Orange Shop pentru lamuriri. Poti consulta si pagina dedicata https://www.orange.ro/servicii/buy-back/ . Multumesc de intelegere!

 

Ofertele de buyback sunt DOAR în magazinele fizice deoarece este necesară evaluarea telefonului predat la buyback și care nu se poate realiza online.

J0nna5s
Junior entuziast

În magazin am fost și spun ca nu au ofertă de la TV!? Fără cuvinte!

...Pentru că nu ai venit cu un iPhone15 la buyback, ci cu iPhone11.

FLo1
#StarMember

@J0nna5s: Indiferent de cât ar considera fiecare că ar valora telefonul tău, ultimul cuvânt și părere privind evaluarea va fi tot a celor din Orange Shop. Că vei fi sau nu de acord cu valoarea de buyback oferită, aceasta este altă discuție. Oricum, dacă l-ai vinde pe platformele de profil sau l-ai dona.... ai fi muuult mai câștigată.

Apoi depinde care este telefonul tău oferit la buyback. Pentru că acea reducere din reclamă, pe lângă reducerea abonamentului Smart25Plus din prețul standard, cuprinde și reducerea buyback pentru un telefon iPhone15, deci nu modele mai vechi, sau alte mărci.

Te așteptăm să revii dacă sunt necesare alte detalii. Numai bine. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Probabil este valabil in anumite condiții, cu abonament de 25 euro lunar. Nu știu ce să zic , dar e destul de complicat probabil și costisitor. În general, greu de atins ceea ce vezi prin reclame!

J0nna5s
Junior entuziast

Tot nedumerit am rămas,poate totuși cineva a folosit voucherul și a făcut abonament și îmi poate explica concret,părerile nu mă jută!

Multumesc tuturor!