anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Iphone 12 mini nu suna cand sunt pe Facebook

Romeo_
Senior certificat
Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un sfat … am cumparat recent acest telefon, dar cand sunt pe facebook nu imi suna telefonul, lucru care nu mi se intampla cu fostul iphone 7. Am intrat prin setari dar sincer nu ii dau de capat. Care ar fi setarea respectiva? Va multumesc anticipat!
7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Ce ai la setari retele mobile? Sa nu fie setat pe o banda care nu permite apeluri si acces la internet in acelasi timp.. ar trebui sa fie setat pentru toate benzile.. Presupun ca printre verificarile pe care le-ai facut, ai verificat si sa nu fi facut vreo redirectionare apeluri..

Viocat
Senior certificat
Ar trebui sa vezi si la facebook daca nu ai setat permisiuni ceva legat de apeluri.

delfinas
#StarMember
Romeo, ai pb asta cand te uiti pe fluxul normal de postari de pe FB sau cand vezi un filmulet sau esti intr-o convorbire pe mess sau joci Candy Crush? Eu, cand joc CC si ma suna cineva, nu se aude telefonul sunand, nu vibreaza si nu-mi apare interfata clasica de apel, care acopera tot ecranul. Imi apare doar o mica bara suprapusa peste interfata jocului, pe care, daca esti prea atent la joc, o poti rata. Pe acea mica bara de apel apar, in laterale, receptorul verde si cel rosu si intre ele, pe mijloc, e scris numele apelantului. Poate observi si la tine asa ceva. 😉

mihai_13
Maestru
Iphone - zilnic apar probleme cu aceasta marca de telefon (pe toate forumurile si comunitatile)- totusi lumea il cumpara - dupa care ii fac retur - sau il vindeti pe OLX 🙂 (chestia cu pomul laudat) (parere personala)

Romeo_
Senior certificat
Delfinas,cand pur si simplu navighez pe fb nu suna nici la tel si nici la messenger/whatapp tel…doar imi apare pe tel ca suna dar de sunat nu se aude soneria

Romeo_
Senior certificat
Jay,nu am facut redirectionare apeluri,reteaua e setata automat.Nu inteleg unde e problema pentru ca am mai schimbat pana acum 2iphone si ele preluau automat toate setarile unul de la altul.Nu stiu ce au schimbat la modelul asta si ce ar trebui sa setez eu 😞

delfinas
#StarMember
Romeo, apare așa că in captura de ecran de mai jos? E din timpul unei discuții, se vede bara mica suprapusă peste joc. Fiind deja în timpul conversației, pe bara apar numele apelantului, pe mijloc, și în laterale se vad difuzorul și receptorul roșu, pt închidere. Când sună, nici nu vibrează, nici nu se aude sunând, doar apare acea bară.