anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Inversarea butoanelor de volum la vizionarea unui clip in landscape

Mădălin
Cunoscător certificat
Ați observat că atunci când privești un clip in landscape tasta de volum - nu devine în mod automat volum + așa cum ar fi normal in acel mod? De ce dezvoltatorilor nu li se pare o problema această situație destul de ciudată
9 Răspunsuri 9

Jay
Campion certificat
Eu nu am sesizat.. ma uit foarte rar la clipuri.. daca intru pe youtube doar ascult muzica, nici nu ma uit la telefon, il las pe masa..

Vio73
#StarMember
Nici eu nu am observat. Și nu am făcut-o pentru că nu s-a modificat nimic.

Miha_Z
#StarMember
Madalin, eu ma simt confortabila cu varianta de acum. Din obisnuinta stiu exact pozitia volumului si stiu pe ce sa apas pentru a da volumul mai tare sau mai incet. Mie nu mi-ar place ca sa se inverseze acest lucru ca m-as incurca in taste. 🙂

Ascary
Campion certificat
Nu aveam cum sa observ fiindcă și în landscape și în portret tastele de volum fac fix același lucru în oricare din situații . Sunt aplicații care modifică acțiunile tastelor fizice însă by default acestea nu suferă modificări oricum as tine telefonul in mana.

Miha_Z
#StarMember
Si la mine se intampla acelasi lucru, Ascary. Indiferent de pozitia mobilului tastele de volum nu-si modifica "atributiile".

Laura_cio
Senior
Nu am sesizat schimbarea și asta pentru ca nu m-a deranjat. Oricum, mulțumim pentru informație, Madalin!

Mădălin
Cunoscător certificat
Ascary, asta ar însemna că rotirea sau autoritatea sa fie posibilă doar pe partea dreapta sau stângă după caz și anume cu butoanele de volum în jos. Mie firesc mi se pare că butoanele de volum sa fie sus iar în momentul în care treci din modul portret in landscape sa se inverseze și sensul volumului...dacă era potențiometru rotativ cum aveau unele modele de Sony Ericsson logica bătea realitatea...

delfinas
#StarMember
Chiar mă întreb de ce nu am observat și nu m-a deranjat... Cred că datorită faptului că m am descurcat ...zona de confort e ok, dar face și rău, îți adoarme simțurile și nu mai știi să te adaptezi. Oricum, nu văd legătura cu Orange.

Romeo_
Senior certificat
Explica te rog si mie / Dar te rog,mai detaliat / Caci sucit-am telefonul / Nu-nteleg ca-s greu de cap ;))