anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Incarcator pentru iPhone X

delfinas
#StarMember
O prietena a primit de la cineva pentru copilul ei un iPhone X, numai ca cea care i l-a dat nu mai avea incarcatorul lui.
Ce incarcator ii recomandati sa-si ia: unul cu fir sau unul wireless? Neaparat unul original Apple sau merge si unul compatibil?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Indicat ar fi sa achizitioneze incarcator cu fir original Apple. Sunt mai scumpe, dar macar sunt mai durabile si are garantia ca nu-l ca schimba dupa cateva luni cum se intampla in cazul celor neoriginale. Am gasit si un articol care sper sa-ti ajute prietena in alegerea variantei optime de incarcator: https://macrotehnicus.ro/cel-mai-bun-incarcator-iphone/

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Cathy
Explorator entuziast
Ambele sunt recomandate dar trebuie sa si ia incarcator si cablu originale iar pentru wireless merge si compatibil.

Miha_Z
#StarMember
Indicat ar fi sa achizitioneze incarcator cu fir original Apple. Sunt mai scumpe, dar macar sunt mai durabile si are garantia ca nu-l ca schimba dupa cateva luni cum se intampla in cazul celor neoriginale. Am gasit si un articol care sper sa-ti ajute prietena in alegerea variantei optime de incarcator: https://macrotehnicus.ro/cel-mai-bun-incarcator-iphone/

Vio73
#StarMember
Dacă nu îl ia original, pe lângă faptul că se poate strica lejer încărcătorul respectiv, poate avea surprize neplăcute și cu telefonul, în sensul că se termină mult mai repede acumulatorul. Deci nu merită să dai mai puțini bani pe încărcător și să ai probleme cu acumulatorul, placa de bază, etc. Eu am pățit cu un Samsung S 8 așa! După vreo 8 luni de la cumpărare, nu mai funcționa încărcarea rapidă prin cablu. Am mers la magazinul unde aveam garanție, le-am spus și mi-au zis că pot să îl trimit în service. Am zis că nu, pentru că dura cam mult. Am întrebat dacă nu au alt cablu, să cumpăr. Avem, dar nu Samsung, ci Hama, compatibil. L-am cumpărat, iar după vreo 3-4 luni mi s-a dus acumulatorul și placa de bază a telefonului. Cam asta este cu încărcătoarele și cablurile compatibile!

Ionirina
Începător

Da original