anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei Nova 5T

Mircea-Claudiu
Începător
Când apare în magazinele Orange noul Huawei Nova 5t?
8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Din câte observ eu, este un telefon cu specificații super ( 6GB ram 128 GB memorie internă, diagonală mare, etc), la un preț foarte bun ( în jur la 1600-1700 lei la unele magazine) și cu suport google. Nova 5T este cel mai recent smartphone de la Huawei, lansat de curând şi în România. Acesta propune un hardware high-end şi un design premium la jumătate din preţul unui dispozitiv de top, chiar şi dintre cele din portofoliul Huawei, şi, faţă de modelele Mate 30, vine din fabrică echipat cu Google Mobile Services. Probabil că mulţi îşi pun deja întrebări referitoare la acest model. Trebuie să existe însă o „şmecherie”. Poate fi un telefon ieftin, performant şi bine construit? Se pare că da. Specificaţii: Display: 6,26", IPS, Full HD+Chipset: Hauwei Kirin 980 (octa-core, 2 x 2,6 GHz, 2 x 1,92 GHz, 4 x 1,8 GHz), 7nm, Dual NPUm, GPU Mali G76-MP10RAM: 6 GB Stocare: 128 GB Camera principală: Quad-Camera - 48 MP wide (f/1.8) + 16 MP ultra-wide (f/2.2) + 2 MP senzor adâncime (f/2.4) + 2 MP macro (f/2.4) Camera frontală: 32 megapixeli f/2.0Sistem de operare: Android 9.0 (EMUI 9.1) Baterie: 3.750 mAh, Super Charge 22.5 WAltele: dual SIM, NFC, senzor de amprentă în butonul power Accesorii: încărcător Super Charge, cablu USB-C, adaptor jack 3,5mm pe USB-C. Sursa și mai multe detalii: https://m.go4it.ro/telefoane-mobile/huawei-nova-5t-review-performanta-high-end-camera-buna-si-aplicatii-google-preinstalate-18595048 Văd că este în oferta Orange, iar ăsta este un lucru deosebit. https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/huawei-nova-5t-128gb-dual-sim-blue

RecenziiPeBune
Explorator entuziast
Astăzi vine curierul cu el. Îl testez câteva zile și după voi posta review-ul

Vio73
#StarMember
Felicitări pentru achiziție și te așteptăm cu impresii!

Ascary
Campion certificat
De unde l-ai achiziționat RecenziiPeBune? Oricum te-ai ales cu un telefon frumușel pe bani putini,cum se spune 🙂 Aduce puțin cu un Honor pe care l-am testat cu ceva vreme in urma. Are de toate telefonul,procesor super,senzor de amprenta,display mare și arătos,cam așa cum ne-a obișnuit Huawei și la un preț decent. Cine spunea că lumea nu o sa mai cumpere Huawei? Uite că se cumpără iar Huawei nu se lasă și vine mereu cu telefoane bune și foarte performante pentru buzunarul fiecăruia. La Orange n-aș putea să îți spun când apare (mai contează pentru tine? 🙂 ). Felicitări pentru achiziție și te așteptăm cu o recenzie pe bune cat de curând. Nu uita sa ne pui și ceva fotografii făcute cu el. A,era să uit,are și senzor de fotografie 🙂

teacher_
#StarMember
Citeam un articol un care se spunea că Huawei vinde într-o zi obișnuită cat vinde Sony într-o lună. Am am pus mana pe un nova pentru câteva secunde in ianuarie, arata super tare, este puțin sub seria Mate, dar compensează prin caracteristici. Sper să apară curând și în oferta Orange.

RecenziiPeBune
Explorator entuziast
Ascary, l-am cumparat de la Altex, 1700 lei. Am testat cam tot ce era in acest segment de pret si momentan pot recomanda Xiaomi Mi 9 sau Mi 9T Pro. Sunt curios cum se va descurca Nova 5T, e posibil sa avem un nou best-buy la sub 2000 lei, plus ca am observat ca multe persoane sunt reticente cand vine vorba de Xiaomi.

Ascary
Campion certificat
Face Xiaomi niste gadgeturi și nu mă refer numai la telefoane ci la tot ce tine de tehnologie,ieftine și foarte performante dar și de anduranță.. Eu sunt incantat de produsele Xiaomi din clasa Home Smart.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Mircea-Claudiu, Il gasesti deja in magazinele de tip Orange shop, eu l-am vazut acum 2 saptamani intr-un magazin Orange Shop din Timisoara. Acest telefon este modelul Honor 20 la baza, rebranduit de HUAWEI pentru a putea livra serviciile Google pe el,