anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Evaluare buy back Iphone 6s

Alina121q
Începător
Am un Iphone 6s 32 GB în stare bună. La cât poate fi evaluat acesta prin programul buy back?
Specific că nu am abonament, dar am cartela PrePay de peste 9 ani.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Alina, bun venit în Comunitate. Un telefon la care renunți prin programul de buy-back trebuie ”analizat” fizic într-un OrangeShop. Deci dacă vei achiziționa un alt telefon prin renunțarea la cel vechi, acesta din urmă va trebui prezentat unui reprezentant Orange din Orange Shop. De asemenea, vechimea la Prepay nu contează nici măcar un cent.... din păcate pentru client.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember
Alina, bun venit în Comunitate. Un telefon la care renunți prin programul de buy-back trebuie ”analizat” fizic într-un OrangeShop. Deci dacă vei achiziționa un alt telefon prin renunțarea la cel vechi, acesta din urmă va trebui prezentat unui reprezentant Orange din Orange Shop. De asemenea, vechimea la Prepay nu contează nici măcar un cent.... din păcate pentru client.

Vio73
#StarMember
Bună@Alina, Detalii despre acest program ai aici: https://www.orange.ro/servicii/buy-back/ Mai ai și aici un topic asemănător: https://comunitate.orange.ro/questions/2769167-evaluare-buy-back-apple-iphone-12-pro-max Sper să-ți fie de folos!

delfinas
#StarMember
Alina, suma minima pe care o poti primi e de 10 euro, dar evaluarea se va face doar intr-un Orange Shop, in care ti se va cere certificatul verde.

Zet_IT
Junior entuziast
Da suma pe care o vei obtine nu se merita absolut nici un efort din partea ta. Mai bine incerci alte metode de a-l vinde.

patman
Junior
Salut. Eu m-am dus cu un Note 10 in Orange Shop pentru Buy back, si am primit undeva la 270 de euro. Mult mai putin decat ce mi-au oferit cei de la flip, unde am ajuns la 400. Plus ca cei din urma au nevoie doar de telefon, deci iti poti pastra incarcatorul si celelalte accesorii pentru noua achizitie. 🙂