anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dual-sim si whatsapp?

Jay
Campion certificat
Daca am 2 abonamente si aleg sa achizitionez un singur telefon dual-sim, dar, nu toti cunoscutii au ambele numere, unii au unul sau altul dintre cele 2, foarte putini le au pe ambele, cum procedez sa pot fi gasita pe whatsapp pe ambele numere de telefon? Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember

Salut!
Ceea ce dorești tu, teoretic este imposibil. Practic însă, câteva companii au dezvoltat o aplicație care îți permite să rulezi WhatsApp (și nu numai) pe dual-sim, doua conturi pe aceeași aplicație.

 

Eu am Huawei, și iti atașez un screen shot cam cum e la mine. Și Samsung are, și îți atașez un link (in limba engleza, e drept, dar dacă nu te descurci, te ajutăm).


Samsung: Dual Messenger
Settings > Advance features > Dual Messenger

 

Xiaomi (MIUI): Dual apps
Settings > Dual Apps

 

Oppo: Clone Apps
Settings > Clone Apps

 

Vivo: App clone
Settings > App clone

 

Asus: Twin apps
Settings > Twin apps

 

Huawei and Honor: App Twin
Settings> App Twin

 

https://www.google.com/amp/s/m.gadgetsnow.com/how-to/how-...

 

Sa tii seama de faptul că meniul e in limba română. La mine se numește aplicație geamănă.

 

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Eu nu am folosit niciodată așa ceva, dar soluția cred că este descrisă bine aici: https://askit.ro/solutii/cum-sa-executati-doua-conturi-whatsapp-pe-un-singur-telefon/ Succes!

teacher_
#StarMember

Salut!
Ceea ce dorești tu, teoretic este imposibil. Practic însă, câteva companii au dezvoltat o aplicație care îți permite să rulezi WhatsApp (și nu numai) pe dual-sim, doua conturi pe aceeași aplicație.

 

Eu am Huawei, și iti atașez un screen shot cam cum e la mine. Și Samsung are, și îți atașez un link (in limba engleza, e drept, dar dacă nu te descurci, te ajutăm).


Samsung: Dual Messenger
Settings > Advance features > Dual Messenger

 

Xiaomi (MIUI): Dual apps
Settings > Dual Apps

 

Oppo: Clone Apps
Settings > Clone Apps

 

Vivo: App clone
Settings > App clone

 

Asus: Twin apps
Settings > Twin apps

 

Huawei and Honor: App Twin
Settings> App Twin

 

https://www.google.com/amp/s/m.gadgetsnow.com/how-to/how-...

 

Sa tii seama de faptul că meniul e in limba română. La mine se numește aplicație geamănă.

 

Razvan
#StarMember
În cazul whats app și messenger de la Facebook, poți folosi o aplicație geamănă, practic poți crea 2 conturi distincte pe baza a 2 numere de telefon. Cum a menționat și teacher, mergi la setări-aplicații-aplicație geamănă, dai activare și apoi poți configura un nou cont de whats app, eu am utilizat o perioada scurtă un cont de whats app aferent numărului de telefon Orange și Telekom.

Laura_cio
Senior
Este, de fapt, crearea și folosirea a doua conturi.

Miha_Z
#StarMember
Poti utiliza doua conturi separate pentru aceeasi aplicatie, cum este in cazul tau pentru WhatsApp. Eu am Samsung si am intrat in Setari - Caracteristici avansate - Dual messenger.

Jay
Campion certificat
Cred ca s-au gandit foarte bine producatorii, sa ofere si aceasta varianta pentru cele mai uzuale aplicatii sa poata fi folosite pentru 2 numere de telefon.. M-am descurcat :D.. Multumesc!

Sorinu
Junior entuziast
Poti instala aplicatia Whatsapp Business in paralel cu aplicatia clasica Whatsapp, in acest mod poti folosi whatsapp pe ambele numere.