anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dobânda la cumpărarea produselor in rate

Laura_cio
Senior
Care este dobânda la cumpărarea produselor in rate?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Poți plăti produsele achiziționate din Orange shop și din magazinul online în 6 sau 12 rate lunare, cu cardurile de credit de la 4 banci partenere. La cardurile BRD Finance MasterCard, cardul de Cumpărături de la Banca Românească si Cardul Avantaje ai 0% dobândă la cumpărăturile în 6 sau 12 rate din Orange shop. La cardul Star de la Banca Transilvania beneficiezi de plata în 6 rate fără dobândă a produselor sau puncte de loialitate, prin programul StarCARD.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember
Din câte știu, nu este o dobândă la ratele pe factură. Dacă se fac ratele cu un card de cumpărături, depinde de condițiile impuse de banca emitentă a cardului.

Ascary
Campion certificat
Dobânda nu este dar prețul produselor oferite este un pic mai mare fata de alte magazine de profil. Dar chiar și așa este mai convenabil sa cumperi în rate.

Vio73
#StarMember
Că pot avea prețuri diferite, e o altă discuție. De regulă, am găsit prețuri destul de convenabile la Orange față de alte magazine online renumite.

Ascary
Campion certificat
Da,diferențele nu sunt foarte mari. Până la urmă și Orange trebuie să câștige ceva. Nu este o societate de binefacere.

Vio73
#StarMember
Asta e clar, dar am văzut că uneori prețurile lor sunt mai bune decât ale celorlalți.

Miha_Z
#StarMember
Poți plăti produsele achiziționate din Orange shop și din magazinul online în 6 sau 12 rate lunare, cu cardurile de credit de la 4 banci partenere. La cardurile BRD Finance MasterCard, cardul de Cumpărături de la Banca Românească si Cardul Avantaje ai 0% dobândă la cumpărăturile în 6 sau 12 rate din Orange shop. La cardul Star de la Banca Transilvania beneficiezi de plata în 6 rate fără dobândă a produselor sau puncte de loialitate, prin programul StarCARD.

laur168
Junior
Eu nu plătesc deloc dobândă la telefoanele pe care le-am achiziționat (2 la număr - cumpărate în luna ianuarie) ...!!!

Romeo_
Senior certificat
Cred ca este 0 sau in functie de cardul pe care il detii(si de banca la care este cardul)

Vio73
#StarMember
La cardul de rate, în general, e 0.