anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Daca am 2 - 3 ani vechime cand pot achizitiona un samsung s 22 ultra?

IOVANEmanuelG
Junior
Salut. Daca am 2 ani si 5 luni (3 ani) cand pot achizitiona un samsung s 22 ultra? aveti idee ? Adica ca ex. la 3 ani imi expira abonamentul si vreau la prelungirea lui sa imi achizitionez telefonul, oare pot ? plus ca vreau sa fac ab de 25 euro.(sper eu cu reducere fiind client vechi).
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu ai luat telefon la ultima prelungire telefon, adică la 1 an și jumătate sau 2 ani, poți să faci oricând o reprelungire de abonament cu achiziție online a telefonului Samsung S 22 ultra, cu abonamentul pe care il dorești. Condițiile principale sunt: - să ai abonament mai mare sau egal (dacă ești în perioada contractuală), dar de regulă nu prea poți în condițiile în care este egal să iei o ofertă mai bună la telefon; - să plătești avansul (dacă ți se cere). Poți face o simulare în Magazinul online, fiind logat în contul My Orange și vezi exact ce și cum. Poți face acest lucru aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-s22-ultra-5g-256gb-dual-sim-phantom-white Dacă ai luat telefon la ultima prelungire, poți lua cel mai devreme după 18 luni de la ultima achiziție și prelungire. Astea îți apar însă și în My Orange, la secțiunea Sumar, de pe versiunea laptop/desktop ( vezi poza). Sper că am fost clar! Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember
Poti lua oricand (cu pret redus), cu cateva conditii: - sa fi trecut cel putin 18 luni de la achizitia utimului telefon la pret redus - abonamentul sa permita achizitia de telefoane la pret redus (altfel va trebui sa astepti cele 12/24 luni sa se incheie pentru a putea trece la un abonament nou) Recomandarile mele: - fa-ti un calcul daca merita sa platesti 25E lunar pentru S22 Ultra - verifica punctele cu care vei plati o parte din telefon. Daca optezi pentru achizitia telefonului in rate, sa stii ca e posibil sa ti se ceara un avans. Mie punctele mi-au acoperit acel avans si mai scadeau putin din pretul final (bine, nu vorbesc de gama de varf, care inca nu m-a convins sa platesc spre 1.000E pentru ce folosesc telefonul). Si nu, nu intentionez sa schimb telefonul la 2 ani. Daca oferta mi se pare buna (pret abonament+rate), cumpart si telefon. Ca fapt divers: - platesc 11E pe luna (abobament+rate Huawei Nova 8i) - nu am sute de GB de internet, dar, daca nu as folosi navigatia (la care includ si radio online), m-as multumi si cu vechimea (am 2GB lunar din vechime, restul fiind de siguranta) - incarc lunar doua cartele si primesc si 30GB de acolo pentru fiecare reincarcare (deci, din nou, mai mult decat pot consuma) - am acces la roaming (conform tarifarii, am 5GB in SEE inclusi) Din punctul asta de vedere, nu vad de ce as pleca (bine, ar fi ceva, dar nu tine de resurse, ci de functionalitatea unui serviciu, dar nu cred ca se aplica in discutia noastra si inca mai e timp (la mine) sa se rezolve pana la anul cand imi expira perioada minima contractuala). Repet, fa-ti niste calcule legate de abonament (daca merita sa platesti 25E/125 lei lunar) plus telefonul (in rate sau totul o data). Plus ca, daca poti reincarca 3 cartele, primesti 3x30GB (=90GB) gratis, pe langa ce primesti in abonament. Deci, nu vad de ce as trece pe nelimitat.

Anonim
Neaplicabil
Eu am 20+ ani și am primit 4M de la Orange... a fost vina mea dar aceasta nu justifică abuzul de încredere din partea Orange... *4M este acronimul de la Mult Mai Multă (plăcuța suedeză)

IOVANEmanuelG
Junior
Nu inteleg...

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu ai luat telefon la ultima prelungire telefon, adică la 1 an și jumătate sau 2 ani, poți să faci oricând o reprelungire de abonament cu achiziție online a telefonului Samsung S 22 ultra, cu abonamentul pe care il dorești. Condițiile principale sunt: - să ai abonament mai mare sau egal (dacă ești în perioada contractuală), dar de regulă nu prea poți în condițiile în care este egal să iei o ofertă mai bună la telefon; - să plătești avansul (dacă ți se cere). Poți face o simulare în Magazinul online, fiind logat în contul My Orange și vezi exact ce și cum. Poți face acest lucru aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-s22-ultra-5g-256gb-dual-sim-phantom-white Dacă ai luat telefon la ultima prelungire, poți lua cel mai devreme după 18 luni de la ultima achiziție și prelungire. Astea îți apar însă și în My Orange, la secțiunea Sumar, de pe versiunea laptop/desktop ( vezi poza). Sper că am fost clar! Baftă!