anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum voi primi telefonul, sigilat sau nu?

Stefan356
Junior
Dacă am facut joi comanda telefonică prin operator pentru prelungire contract cu telefon in rate, as vrea sa stiu daca telefonul va veni sigilat sau nu.
Cand este posibil sa ajungă comanda? Subliniez faptul ca nu a fost făcută o comanda din magazinul online.
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Telefonul, atata timp cat a fost cumparat de nou, nu resigilat sau reconditionat, trebuie sa vina sigilat. Cat despre comanda, nu te putem ajuta, pentru ca depinde de mai multi factori. In mod normal, daca a fost trimisa, ar trebui sa ajunga in cateva zile. Daca nu...mai dureaza. Dar poti sa ceri eventual un AWB de la Orange, si urmaresti singur tracking-ul.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Telefonul, atata timp cat a fost cumparat de nou, nu resigilat sau reconditionat, trebuie sa vina sigilat. Cat despre comanda, nu te putem ajuta, pentru ca depinde de mai multi factori. In mod normal, daca a fost trimisa, ar trebui sa ajunga in cateva zile. Daca nu...mai dureaza. Dar poti sa ceri eventual un AWB de la Orange, si urmaresti singur tracking-ul.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! Întotdeauna, atunci când comanzi un telefon, dacă nu ai făcut-o din Magazinul online pentru unul desigilat, telefonul va fi unul nou. Dacă ai vorbit la telefon, evident că va fi unul nou, sigilat, cu factură și garanție. Comanda te asigur că va fi onorata destul de rapid, prin Cargus sau Fan Curier. Să te bucuri de telefonul comandat și de serviciile Orange!

Pololică
#StarMember
Mai multe produse comandate (printre care doua telefoane: unul comandat online acum doi ani, altul, prin fidelizare telefonica anul asta, ambele in rate) au venit TOATE sigilate. Nici cea mai mica urma de umblat in interiorul cutiilor (evident, exclud asezarea in cutie a aparaturii de catre producator). Din punctul asta de vedere, cred ca poti sta linistit: nu se umbla in pachete (cel putin nu am auzit la Orange). In principiu, transportul dureaza 3 zile lucratoare sa ajunga (probabil azi e preluat de Cargus) si luni ar trebui sa ajunga la adresa.