anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum se sparg parolele RED MDM????

Diandra_Voinesc
Începător
Tableta mea este blocată de aplicația RED MDM așa a fost de când am loat-o !Nu știu ce să mai fac am incercat toate metodele de deblocare dar nici măcar nu pot să dezactivez aplicația RED MDM? Cum să procedez????? Vă rog mă poate ajuta cineva! Tot ce mi apare este pentru a băga parola de administrator dar eu nu o stiu?!
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Tableta ta este blocata de RED MDMD dintr-un motiv extrem de simplu: RED MDM se afla instalatat pe dispozitivele unei companii si are rolul de a ajuta administratorii de sistem sa detina un control centralizat, la distanta, pentru acele dispozitive. Iar tu nu esti administratorul de drept pentru acea tableta, tu doar te folosesti de ea. De asemena aplicatia RED MDM impiedica utilizatorul sa efectueze unele modificari in setarile de sistem. Este ca si cum pe calculatorul de la munca ai cont de utilizator aka Guest, dar vrei sa "spargi" acel calculator pentru a avea drepturi de administrator. Nu stiu de unde ai achizitionat tu tableta, daca ai factura si chitanta pentru ea sau daca ai primit-o prin programul scoala online, dar, cel mai probabil acea tableta este inrolata intr-o retea cu management centralizat si poate fi accesata de la distanta. Cel mai indicat ar fi sa discuti cu persoana sau magazinul de la care ai luat tableta deoarece dezactivarea acelui RED MDM fara a detine codul de administrator este o procedura ceva mai complexa si risti sa "rezolvi de tot" acea tableta. Plus ca in ecuatie intra si aspectele juridice in calcul, adica acel "acces neautorizat" la in sistem informatic.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FaraUnID
Campion certificat
Tableta ta este blocata de RED MDMD dintr-un motiv extrem de simplu: RED MDM se afla instalatat pe dispozitivele unei companii si are rolul de a ajuta administratorii de sistem sa detina un control centralizat, la distanta, pentru acele dispozitive. Iar tu nu esti administratorul de drept pentru acea tableta, tu doar te folosesti de ea. De asemena aplicatia RED MDM impiedica utilizatorul sa efectueze unele modificari in setarile de sistem. Este ca si cum pe calculatorul de la munca ai cont de utilizator aka Guest, dar vrei sa "spargi" acel calculator pentru a avea drepturi de administrator. Nu stiu de unde ai achizitionat tu tableta, daca ai factura si chitanta pentru ea sau daca ai primit-o prin programul scoala online, dar, cel mai probabil acea tableta este inrolata intr-o retea cu management centralizat si poate fi accesata de la distanta. Cel mai indicat ar fi sa discuti cu persoana sau magazinul de la care ai luat tableta deoarece dezactivarea acelui RED MDM fara a detine codul de administrator este o procedura ceva mai complexa si risti sa "rezolvi de tot" acea tableta. Plus ca in ecuatie intra si aspectele juridice in calcul, adica acel "acces neautorizat" la in sistem informatic.

mihai_13
Maestru
subscriu total la ce a scris FaraUnId - deja cred ca tabletele oferite gratis au inceput sa fie vandute pe bani ! - CU INIMA INDOITA iti prezit un tutorial cu ajutorul caruia poti scapa de red mdm , nu stiu daca te pricepi dar asta e 🙂 - https://videotutorial.ro/tableta-scolara-vonino-imart-pro-resetare-si-dezactivare-red-mdm/

Salut . ai ramas dator cu raspunsul ..... ai solutia sau ai zis doar asa ?

"lumina nu se aprinde pentru orbi" 

iti mai "prezint" inca odata  linkul  https://videotutorial.ro/tableta-scolara-vonino-imart-pro-resetare-si-dezactivare-red-mdm/   

trebuie sa "citesti" ce scrie si sa faci ce si cum doresti sa " scapi " de aplicatia de tip admin RED MDM (asta daca te pricepi sa faci ce se prezinta in tutorial) 

 

Roxblues
Începător
Haideți să vă întreb ceva legat de acest topic! Cum este posibil ca tu, Orange să vinzi/revinzi o tabletă (recondiționată - Vonino Magnet G30) cu aplicația Red mdm instalată (tableta a fost folosită de elevi)? Iar la asistență ți se oferă doar retur. Vi se pare normal acest lucru?