anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce parere aveti despre Samsung Galaxy A71 si Galaxy A51?

Miha_Z
#StarMember

"Dotate cu patru camere de top, smartphone-urile Galaxy A71 și Galaxy A51 sunt construite pentru a surprinde detaliile care contează cel mai mult pentru utilizatori. Dispunând de o cameră principală, dar și de cele trei camere Ultra Wide, Macro și Depth, ce combină funcții inteligente, Galaxy A71 și Galaxy A51 permit utilizatorilor să surprindă chiar și cele mai mici detalii.

Obtine fotografii clare si pline de viata folosind caamera principală de 64 de megapixeli de pe Galaxy A71 și cea de 48 de megapixeli de pe Galaxy A51.

Cu funcția Super Steady Video puteți fima clipuri fără să aveți grijă că filmarea va ieși mișcată. Super Steady Video elimină efectul de trepidare al camerei, indiferent dacă filmați un videoclip cu un obiect în mișcare sau vă deplasați cu telefonul în mână.

Atât Galaxy A71, cât și Galaxy A51 vin cu display-uri Super AMOLED edge-to-edge Infinity-O si cu baterie de 4.500 mAh, respectiv, de 4.000 mAh, astfel încât să puteți utiliza telefonul fără probleme pe parcursul întregii zile. Cu funcțiile de încărcare rapidă de 25W și 15W, veți ține telefonul la încărcat mult mai puțin timp.

Prețul pentru Samsung Galaxy A51 ar putea fi de 310euro, iar pentru Galaxy A71, 480-490 euro."

https://www.forbes.ro/samsung-lanseaza-galaxy-a71-si-galaxy-a51-preturi-si-specificatii-151712

1 Soluţie acceptată‚

RecenziiPeBune
Explorator entuziast
Din ce am vazut, se zvoneste ca in Europa Galaxy A51 va costa putin peste 1700 lei si A71 peste 2200 lei. Sper sa fie adevarate preturile din postare, la 310 euro A51 va fi competitiv, mai ales daca luam in considerare strategia Samsung de a oferi reduceri maricele dupa putin timp de la lansare.

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Jay
Campion certificat
Ca e bătaie mare pe primele locuri în piata.. Acum pare sa fie intre Huawei si Samsung.. Si mai multe si mai performante.. asteptam sa fie si mai ieftine 😄

Miha_Z
#StarMember
@Jay acestea chiar au preturi bune raportate la caracteristici.

Jay
Campion certificat
A51 si mie mi se pare mai accesibil.. si, daca il compar cu telefonul meu, raport pret/caracteristici, e chiar ok..

Vio73
#StarMember
Sunt telefoane foarte bune, de ultimă generație, care au o multitudine de caracteristici necesare unui utilizator. Bateriile sunt ok, au camere foarte bune, încărcare rapidă etc. Prețurile ar putea fi destul de bune. Le așteptăm cu interes!

Gianni
Cunoscător certificat
Le așteptăm cu mare interes. După descriere , caracteristici par a fi destul de performante, iar prețul destul de accesibil. De calitate ne vom da seama după utilizare cînd vor apărea pe piață și sper să fie la fel de bună ca și pînă acum.

RecenziiPeBune
Explorator entuziast
Din ce am vazut, se zvoneste ca in Europa Galaxy A51 va costa putin peste 1700 lei si A71 peste 2200 lei. Sper sa fie adevarate preturile din postare, la 310 euro A51 va fi competitiv, mai ales daca luam in considerare strategia Samsung de a oferi reduceri maricele dupa putin timp de la lansare.

Gianni
Cunoscător certificat
Aceste prețuri sunt orientative pentru a încerca piața. Adevăratul preț îl vom vedea atunci cînd vor apărea și la noi, pe piața; prețul este foarte flexibil și se poate schimba instantaneu.

Vasile_6
Începător
După caracteristici sunt telefoane super OK pt. toți utilizatorii clasei de mijloc , dar prețurile sunt puțin cam mari momentan , mai ales pt. A71 ! Mai așteptăm să scadă puțin !

Vio73
#StarMember
Cu siguranță vor mai scădea, dar în timp!

Ascary
Campion certificat
Am cumparat eu ieri un A51 pentru nevastă. Cum ea nu stie sa facă diferența intre un iPad Pro si un Microsoft Surface Pro am pus mana pe ceva nu foarte pretentios,un A51 de la Orange cu 1100 de lei. Azi a venit si vreau sa zic ca nu am ramas surprins de 128G de stocare ci de frumusetea si fluiditatea device-ului in sine. Zici ca-i S10 sau S20. Foarte aratos. Poate pentru cineva care l-ar incarca cu aplicatii cei 4GB de RAM nu ar fi de ajuns,insa pentru fesibuceala este arhisuficient. N-am facut poze,nu stiu cum arata,insa se misca surprinzator de bine pentru un telefon de buget. ______ Am facut si cateva fotografii. Foarte reusite. Meniul camerei e destul de ok.

Miha_Z
#StarMember
Ai facut o afacere buna @Ascary. Eu am luat acum 2 luni si jumatate un A51 pt socru si m-a ajuns ~ 1600 Ron. Telefonul e bun raportat caracteristici- pret.

Ascary
Campion certificat
Da,sunt multumit iar sotia încântată. Nuș de ce dam noi cate 1000+ de euro pe telefoane cand putem unele la fel de bune la mai putin de jumatate din costul unui flagship. Poate fiindcă ii avem... :))

Vio73
#StarMember
Să-l folosească sănătoasă și cu plăcere! E un telefon de buget destul de ok!