anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce părere aveți despre Xiaomi Poco X2? Va costa aproximativ 265 dolari!

Anonim
Neaplicabil

Ce părere aveți despre Xiaomi Poco X2?

Va costa aproximativ 265 dolari.

Sursa:

https://gadget.ro/xiaomi-poco-x2-ar-putea-avea-un-pret-de-plecare-de-aproximativ-265-dolari/

10 Răspunsuri 10

imch
Cunoscător certificat
Produsele Xisomi întotdeauna merita sa fie luate în seama. Prețul mi se pare rezonabil.

Jay
Campion certificat
Am auzit din ce in ce mai des de acest brand in ultimul timp.. Fiind mai nou, probabil ca are niste caracteristici bune la un pret mai bun decat o altă marcă mai cunoscută, dar, cu aceleași caracteristici.. Însă, pentru ca sunt fan Samsung, dar și pentru ca, Xiaomi este mai puțin cunoscut, probabil ca n-aș da mai mult de 200 €/$ pe el.. cum as da pe Samsung 🙂

Neaplicabil
Mi se pare super ok. In special la pretul asta.

Miha_Z
#StarMember
Pare interesant si la design si la caracteristici. Pretul e ok si poate fi luat in calcul, pentru cei care nu sunt fani ai marilor marci de pe piata.

Vio73
#StarMember
Xiaomi face telefoane destul de reușite și bune la preț, iar acesta este unul cu caracteristici care acoperă nevoie unui utilizator mediu, cu preț foarte bun, așa cum spuneam. Am urmărit mai multe modele de la ei, care sunt comparabile cu cele de top și care sunt cam la jumătate de preț. Nu pot să-mi iau gândul de la Xiaomi mi mix3 5g, cu 64 gb, care este pe la 1700-1800 de lei, cu procesor Snapdragon 855, care cred că este fără concurență pe piața noastră în raportul calitate- preț! Și acest model văd că folosește procesorul Snapdragon, dar nu cel de top, are baterie foarte bună ( de 4500 MAh), ecran de 6,67 inch, protejat cu sticlă Corning Gorilla Glass 5, camere destul de bune, Android 10 cu Miui 11, 6 sau 8 GB ram, 64/128/256 memorie internă,etc. Versiunea mai slabă, adică cea cu 64 GB memorie internă și 6 GB ram costă doar 265 dolari, adică aprox. 1150 lei. Destul de bun, zic eu!

RafaHelper
#StarMember
Salut @cocolosh, ‏‏‎ ‎ Mie imi plac telefoanele Xiaomi, ofera un pret raport specificatii foarte bun, pacat ca Orange nu le prea introduce in oferta. Probabil urmatorul telefon va fi un Xiaomi, cel putin mi-as dori sa testez un model de top pentru o luna sa vad daca se pliaza cu nevoile mele. ‏‏‎ ‎ Tu ce parere ai despre acest model?

Anonim
Neaplicabil
Salut @rafa.bloger, Și mie îmi place acest brand. Am avut un singur model, Redmi Note 2, a fost o experiență plăcută, l-am folosit doi ani după care l-am "pasat" mamei mele, a mai mers încă doi ani după care a "cedat" touch-ul și a trebuit să se despartă de el. Cred că viitorul Xiaomi sună bine, sunt recunoscuți pentru calitate bună și preț convenabil. Modelul din topic mi se pare excelent pentru utilizare zilnică moderată iar prețul este excelent.

FaraUnID
Campion certificat

POCO X2 este cel mai ieftin telefon cu ecran 120 Hz şi patru camere foto

 

Cel de-al doilea telefon POCO a fost în sfârşit lansat, după aproape doi ani de aşteptare de la originalul POCOPHONE F1. Noul POCO X2 pare să fie un simplu rebranding pentru modelul Redmi K30 4G, cu acelaşi design şi aceleaşi specificaţii hardware, la un preţ extrem de mic pentru ceea ce oferă. Desigur, telefonul debutează momentan în India, după care probabil că va fi lansat şi în restul lumii. Probabil ca preţul să crească puţin odată cu tranziţia în Europa.

 

Dacă aţi văzut până acum o fotografie cu modelul Redmi K30 de la Xiaomi, singura diferenţă notabilă între acel model şi POCO X2 pare să capacul de pe spate, care acum are doar sigla POCO în locul celei Redmi. În rest, avem acelaşi telefon cu ecran perforat în colţul din dreapta-sus, o cameră foto cu patru senzori pe spate şi software-ul MIUI „la bord”.

 

Totuşi, telefonul este construit din materiale premium, în ciuda preţului redus. Este vorba despre panouri de sticlă pe ambele părţi, o ramă metalică între ele şi culori atractive, care fac efecte de reflexie în lumină.

 

La nivelul configuraţiei hardware, diferenţele minime faţă de Redmi K30 4G. Vorbim despre un smartphone cu procesor Snapdragon 730G, configuraţii cu 6 sau 8 GB RAM şi 64, 128 sau 256 GB stocare. Camerele foto de pe spate sunt într-o configuraţie 64 + 8 + 2 + 2 megapixeli, cu două camere frontale de 20, respectiv 2 megapixeli în decupajul din ecran.

De altfel, ecranul LCD are o rată de împrospătare de 120 Hz, ceva ce nu vedem încă nici pe modelele premium de pe piaţă. La fel de impresionantă este şi capacitatea bateriei, de 4.500 mAh, care poate să fie încărcată la 27W, ceva ce telefoanele din această gamă de preţ

nu oferă de obicei.

 

- Display: 6.67-inch, 20:9, FHD+ (2.340 x 1.080 pixeli), IPS, 120 Hz

- Chipset: Snapdragon 730G, 8 nm, octa-core

- RAM: 6/8 GB LPDDR4

- Stocare: 64/128/256 UFS 2.1

- Card: da

- Camera principală: 64 MP wide (Sony IMX686), f/1.89 + 8 MP ultra-wide f/2.2 + 2 MP macro, f/2.4 + 2 MP depth camera f/2.4

- Camera frontală: 20 MP + 2 MP depth camera

- Sistem de operare: Android 10 (MIUI 11)

- Conectivitate: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.0, GPS

- Acumulator: 4.500 mAh, încărcare rapidă la 27 W

- Dimensiuni: 165,3 x 76,6 x 8,8 mm

- Greutate: 208 g

- Altele: Senzor de amprenă lateral, jack 3,5mm

 

Modelul POCO X2 ajunge în India începând cu data de 11 februarie (aceeaşi dată la care Samsung anunţă seria Galaxy S20). Preţurile sunt de 16.000 rupii pentru modelul de bază 6+64 GB (225 dolari), 17.000 rupii pentru modelul de medie 6+128 GB (240 dolari), respectiv 20.000 rupii pentru varianta de top 8+256 GB (280 dolari).

 

Disponibilitatea în afara Indiei nu a fost încă confirmată, însă POCOPHONE F1 a fost lansat şi pe plan internaţional, deci există şanse să vedem o lansare şi în Europa în următoarele câteva săptămâni. Alternativ, modelul Redmi K30 ar putea veni în Europa sub brandul Xiaomi, asemeni variantelor K20 şi K20 Pro, care s-au transformat în Xiaomi Mi 9T şi Mi 9T Pro.

 

Sursa 1 - https://www.go4it.ro/telefoane-mobile/poco-x2-anuntat-oficial-este-cel-mai-ieftin-telefon-cu-ecran-120-hz-si-patru-camere-foto-18791733/

Razvan
#StarMember
Posibil să vedem mai multe terminale Xiaomi la operatorii de telefonie mobilă, odată cu deschiderea mai multor magazine autorizate Xiaomi. Abia aștept să apară prin magazine, ca să-l pot testa.

Ascary
Campion certificat
Foarte bine,cu cat mai multi pe piata cu atat mai bine pentru client.