anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce părere aveți despre telefonul Huawei P 30?

Vio73
#StarMember
După o analiză îndelungată, am comandat în weekend telefonul Huawei P 30. Ce părere aveți despre el? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Huawei nu dezminte. Un super telefon cu specificații de top: ecran: 6.1 inch, OLED, 1080 x 2340 pixeliprocesor: HiSilicon Kirin 980: octa-core (2×2.6 GHz Cortex-A76 & 2×1.92 GHz Cortex-A76 & 4×1.8 GHz Cortex-A55), grafică Mali-G76 MP10memorie: 6 / 8 GB RAMmemorie internă: 64 / 128 / 256 GB + NM card (maximum 256 GB)cameră foto triplă: 40 MP wide-angle, PDAF, F/1.8, înregistrare UHD + 16 MP ultrawide-angle + 8 MPtelephoto cu zoom optic 3x), frontal 32 MP, F/2.0conectivitate 3G, 4G, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0sistem de operare: Android 9.0 + EMUI 9acumulator: Li-Po de 3650 mAh, nedetașabildimensiuni: 149.1 x 71.4 x 7.6 mmgreutate: 165 gramealtele: USB 3.1 Type-C, protecție IP53, senzor amprentă, NFC, încărcare rapidă. Din partea mea,felicitări pentru comanda deocamdată și desigur te așteptăm cu o recenzie mai amplă după ce îl butonezi vreo luna de zile.

Vizualizare soluţie în postul original

74 Răspunsuri 74

Ascary
Campion certificat
Huawei nu dezminte. Un super telefon cu specificații de top: ecran: 6.1 inch, OLED, 1080 x 2340 pixeliprocesor: HiSilicon Kirin 980: octa-core (2×2.6 GHz Cortex-A76 & 2×1.92 GHz Cortex-A76 & 4×1.8 GHz Cortex-A55), grafică Mali-G76 MP10memorie: 6 / 8 GB RAMmemorie internă: 64 / 128 / 256 GB + NM card (maximum 256 GB)cameră foto triplă: 40 MP wide-angle, PDAF, F/1.8, înregistrare UHD + 16 MP ultrawide-angle + 8 MPtelephoto cu zoom optic 3x), frontal 32 MP, F/2.0conectivitate 3G, 4G, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0sistem de operare: Android 9.0 + EMUI 9acumulator: Li-Po de 3650 mAh, nedetașabildimensiuni: 149.1 x 71.4 x 7.6 mmgreutate: 165 gramealtele: USB 3.1 Type-C, protecție IP53, senzor amprentă, NFC, încărcare rapidă. Din partea mea,felicitări pentru comanda deocamdată și desigur te așteptăm cu o recenzie mai amplă după ce îl butonezi vreo luna de zile.

Razvan
#StarMember
E continuarea seriei de succes P20, cu o camera foto superioara, procesor mai evoluat, display OLED, o baterie mai mare și cu un modem radio foarte bun pentru recepția semnalului. Felicitări pentru achiziție.

Nimcid25
Explorator
P30,P30 Lite sau P30 PRO?

Vio73
#StarMember
P 30 simplu.

Firefly
Cunoscător
@Vio73 te rog sa revi cu un review, mai ales despre camera, poate chiar și niște poze făcute cu el.

RecenziiPeBune
Explorator entuziast
Depinde de oferta la care a fost achiziționat. Eu l-am găsit la 2250 lei și în acest buget are probabil cea mai bună cameră. Arată bine, e confortabil în mână și are un ecran bun. M-am uitat și ce oferte ar mai fi și cred că tot P30 aș fi recomandat la banii ăștia.

Vio73
#StarMember
Cu siguranță voi reveni cu impresii, dar aștept să-l primesc!

Anonim
Neaplicabil
În primul rând felicitări pentru trecerea de la Samsung la Huawei, știu că nu a fost ușor. Pun pariu că nu vei fi dezamăgit! L-am avut în mână și crede-mă că am fost plăcut impresionat. Să revii cu un review complet după o lună de utilizare și să ne spui cu detalii complete cum ți se pare. Felicitări pentru alegere! 😉

Neaplicabil
Un telefon foarte bine echilibrat, cu absolut tot ce-i trebuie deja inclus. Daca n-ar fi fost soft-ul, probabil ca si eu m-as fi indreptat tot catre un Huawei. Ma bucur mult ca ti l-ai luat. Sa-l stapanesti cu placere! 🙂

Vio73
#StarMember
Vă mulțumesc tuturor pentru impresii și urări! Recunosc faptul că mi-e cam greu să fac trecerea de la Samsung la Huawei, dar am avut P 30 Pro în teste și m-a dat pe spate. Am înțeles că diferă în principal la camere, dar în raportul calitate preț, mi s-a părut cea mai ok variantă P 30-ul. Sincer, dacă Orange avea modelul Xiaomi mi mix 3 5g în ofertă, îl luăm pe acela. Așa, am rămas la Huawei, și poate în viitor apar și alte oportunități pe partea de 5g!

Jay
Campion certificat
Pare un telefon foarte interesant, deși eu nu prea ma uit la această marcă.. dual, memorie, camera.. ok https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/huawei-p30-128gb-dual-sim-breathing-crystal

Miha_Z
#StarMember
Sa-l stapanesti cu placere. Dupa caracteristici este un telefon bun, dar eu n-as fi renuntat la Samsung. 😉

RafaHelper
#StarMember
Salut @Vio73, De unde l-ai comandat si la ce pret?

Vio73
#StarMember
L-am comandat de la Orange, cu prelungire de abonament. https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/huawei-p30-128gb-dual-sim-breathing-crystal