anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce marcă de telefon ați recomanda apropiaților și de ce?

Vio73
#StarMember
Eu folosesc Samsung și sunt mulțumit. Chiar recomand pentru că este tot timpul în atenția Orange!
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Recomand Huawei, marca middle/high range deoarece are semnal foarte bun în zone cu probleme, se mișcă fluent și bateria te tine în general o zi/doua după cum îl utilizezi. Dacă optezi pentru gama high de la Huawei te poți bucura de fotografi foarte reușite cu lentile foto Leica și dacă ești un pasionat înrăit al fotografie, P30 pro este primul telefon care vine cu senzor foto zoom 5X.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Ascary
Campion certificat
Samsung. Este cel mai bun

Razvan
#StarMember
Recomand Huawei, marca middle/high range deoarece are semnal foarte bun în zone cu probleme, se mișcă fluent și bateria te tine în general o zi/doua după cum îl utilizezi. Dacă optezi pentru gama high de la Huawei te poți bucura de fotografi foarte reușite cu lentile foto Leica și dacă ești un pasionat înrăit al fotografie, P30 pro este primul telefon care vine cu senzor foto zoom 5X.

Ascary
Campion certificat
Din experientele mele cu o multitudine de branduri,inclusiv iPhone am ajuns la concluzia că Samsung este de departe cel mai bun. Evident și mai scump.

Laura_cio
Senior
iPhone pentru ca e ușor de utilizat, iar Samsung pentru ca face niște poze superbe. Eu pe acestea le-am încercat de-a lungul timpului și mi-au plăcut.

Ascary
Campion certificat
Acum depinde foarte mult și de bugetul celui care achiziționează, Apple nu a comercializat niciodată telefoane ieftine in timp ce Samsung a făcut telefoane și pentru cei cu bugete mari dar și pentru cei cu bugete reduse.

Razvan
#StarMember
Un prieten spune, ca Huawei P20 sta mai bine la semnal comparativ cu S9+ în aceeasi locație și în același moment de timp, cu alte cuvinte la P20 avea pe 4G semnal - 104 dB și pe Samsung S9+ avea - 109 dB. Pana sa își cumpere Huawei P20, cu S7 nu prea avea semnal și dezactiva Volte, ca să nu mai aiba apeluri ratate.

Razvan
#StarMember
Huawei în general sta bine pe partea de radio, modem și sistem de operare, mi se pare mult mai fiabil și un minus ar fi la calitate display, Samsung sta cel mai bine pe display, la soft ar mai trebui imbunatit ca să nu se mai blocheze și pe parte de semnal mai trebuie îmbunătățit.

Miha_Z
#StarMember
Eu am doua marci de suflet Iphone si Samsung.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Recomand cu incredere Huawei, poti alege orice varianta, in functie de buget, toate sunt bune, bateria te poate tine mai mult de o zi, folosint intens, calitatea pozelor este la un nivel profesional, paginile de internet se deschid rapid, nu se blocheaza, chiar si in zone cu semnal slab.

Romeo_
Senior certificat
Nu pot spune nimic de alte marci,folosesc iphone de 5 ani si sunt multumit de el.Poze clare,nu se blocheaza,usor de utilizat...ce ma nemultumeste : nu are loc pt card,nu poti descarca chiar orice pe el,nu te poti conecta cu oricine si bateria care nu tine incarcata daca folosesti netul 😞

fabytm
Explorator
Personal recomand telefoanele iPhone. Sunt singurele telefoane user friendly cu adevarat, fara bug-uri deranjante si tot felul de erori stranii. De exemplu, in ultimul an a trebuit sa ajut 3 persoane apropiate cu Samsung-uri non flagship (J3, A5) datorita unei probleme manifestata prin aparitia continua (odata la 5-10 secunde) a unei notificari pe ecran care spune "Google services has stopped working".