anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care este diferența intre telefon recondiționat A plus, premium și recondiționat simplu?

JulMl
Junior
Care este diferența intre telefon recondiționat A plus, premium și recondiționat simplu?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Pe pagina noastra, aici https://www.orange.ro/reconditionate sunt publicate mai multe informatii despre acesti termeni. Reconditionarea telefoanelor este facuta de catre doi parteneri: Recommerce si Diangi. Telefoanele reconditionate de Recommerce au in denumirea lor termenii: -“reconditionat A plus” sau -“reconditionat premium”. Nu exista o diferenta de calitate intre produsele care au aceste denumiri, ambele avand grading A+. Telefoanele reconditionate de Recommerce nu sunt la primul proprietar, sunt reconditionate si testate, fiind in regula atat din punct de vedere functional, cat si estetic. Telefoanele acestea sunt afisate in Magazin Online cu denumirea “reconditionat premium”. Telefoanele reconditionate de Diangi sunt telefoane care au fost vandute de Orange, au fost returnate de catre clienti, trecand apoi prin procesul de reconditionare. Telefoanele acestea sunt afisate in Magazin Online cu denumirea “reconditionat”. Speram sa fie utile aceste informatii!

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu știu exact la ce te referi, dar cred că ai aici ceva detalii: https://comunitate.orange.ro/questions/2855730-inseamna-tehnic-telefoane-reconditionate Sper să-ți fie de folos. Baftă!

JulMl
Junior
La telefoanele postate spre vânzare, acestea sunt categorisite ca fiind reconditionate A plus, recondiționat premium și telefon recondiționat. Dar nu specifica nimeni nicaieri care este diferența dintre aceste 3 categorii. Asta ma interesează! Am căutat peste tot pe forum și nu descrie nimeni criteriile de diferentiere

delfinas
#StarMember
JulMI, bun venit in Comunitate!!! Da, am vazut si eu aceste "clasificari" si mi-am pus si eu intrebarea ta. Poate aflam raspunsul de la un angajat Orange...

JulMl
Junior
Am încercat sa intreb in magazin cât și online pe chat însă fără niciun răspuns..sper sa am mai multe șanse de reușită aici 🙂

Salut, Pe pagina noastra, aici https://www.orange.ro/reconditionate sunt publicate mai multe informatii despre acesti termeni. Reconditionarea telefoanelor este facuta de catre doi parteneri: Recommerce si Diangi. Telefoanele reconditionate de Recommerce au in denumirea lor termenii: -“reconditionat A plus” sau -“reconditionat premium”. Nu exista o diferenta de calitate intre produsele care au aceste denumiri, ambele avand grading A+. Telefoanele reconditionate de Recommerce nu sunt la primul proprietar, sunt reconditionate si testate, fiind in regula atat din punct de vedere functional, cat si estetic. Telefoanele acestea sunt afisate in Magazin Online cu denumirea “reconditionat premium”. Telefoanele reconditionate de Diangi sunt telefoane care au fost vandute de Orange, au fost returnate de catre clienti, trecand apoi prin procesul de reconditionare. Telefoanele acestea sunt afisate in Magazin Online cu denumirea “reconditionat”. Speram sa fie utile aceste informatii!

Am luat eu un reconditionat premium si e recarosat China, cu butoanele infundate si lipiciul de la capacul de pe spate la vedere. Am facut reclamatii peste reclamatii si nu vrea sa mi l inlocuiasca. De parca am gresit eu cu ceva in afara sa cumpar de la voi = OLX

D99E2423-A80A-406E-9733-409CAAA8D4AB.jpeg

C61221CD-E765-405D-A39E-65E550857472.png

 recarosat china, te taie la mana aproape carcasa asta, se si vede ca e decupata prost din fabrica

DB5CC771-29AC-4D4A-8B2D-56CA5D92FD4D.jpeg

delfinas
#StarMember
În sfârșit, am aflat misterul!!! Pe pagina despre produsele recondiționate nu se explică diferențele.