anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cand revine iphone 12 pro max in stoc in 2021?

Alexandra05
Junior
In urma cu aproximativ doua luni am comandat in magazin 2 iphone 12 pro max. Nu ni s-a spus ca este o problema cu stocurile si ca vom astepta luni de zile sa primim comanda. Cand am plasat comanda am intrebat la ce orizont de timp sa ma astept iar raspunsul a fost unul inexact, ezitant dar in niciun caz nu am fost avertizati ca ar putea sa dureze luni… Asa ceva nu este normal, mai ales fara o instiintare prealabila despre acest fenomen.
Asadar, intrebarea mea este daca aveti idee cam la ce perioada se refac stocurile sau la ce sa ma astept.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Ne pare rău că nu venim cu vești bune către voi. După evenimentul Apple care a avut loc marți seară și unde a fost anunțată noua serie iPhone 13, am aflat că modelele 12 pro și 12 pro max nu se mai fabrică. Prin urmare, ele nu vor mai reveni pe stoc la noi. @Alexandra05, recomandarea noastră este să iei legătura cu colegii de la shop unde ai plasat comenzile și, în cazul în care ai achitat un avans, acesta îți va fi returnat.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Hello, Nu vreau sa te descurajez, dar asteapta-te sa dureze foarte mult. Asta pot sa-ti spun. Fenomenul din pacate este unul foarte des intalnit la Orange. :( Ma gandesc ca vrei sa-ti iei telefonul la abonament. Pentru ca daca nu, iti recomand sa-ti focusezi atentia catre alte magazine care au produsul asta pe stoc si il pot livra in cateva zile. Eu mi-am luat iPhone 12, nu de la Orange, nu la abonament, si l-am primit in doua zile. Deci...se poate. Sper sa primesti si un raspuns punctual la intrebarea ta din partea Orange, dar din cate am putut sa vad, in general, cand vine vorba de stoc la iPhone-uri, raspunsul este: nu stim.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! După cum observi, sunt cam multe probleme cu acest model. Nu vreau să te dezamăgesc, dar problema aceasta a mai existat. Ai un topic asemănător și aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2540114-revine-iphone-12-pro-max-stoc Nu știu ce să zic. Poți să apeși butonul ,,anunță-mă când revine pe stoc'', dacă îl ai la îndemână și așteaptă un răspuns oficial, care sper să fie unul favorabil. Succes!

Buna, Alexandra05 Am intrebat colegii despre acest lucru, insa momentan nu este cunoscuta data cand acest model de telefon va reveni in stoc. Ne pare rau ca nu avem deocamdata un alt raspuns pentru tine. Intre timp, asa cum zicea si Vio73, te poti abona la newsletter, apasand "anunță-mă când revine pe stoc''.

Alexandra05
Junior
Din pacate ma asteptam la acest raspuns. Daca va “parea rau” sau va pasa de clientii dumneavoastra vechi de peste 10 ani si care platesc sume considerabile, adresati aceasta problema superiorilor dumneavoastra si gaseati o solutie. Nu este absolut deloc ok sa vindeti ceva ce nu aveti sau nu puteti procura intr-un termen rezonabil. Adica plateste si mai vedem cand iti livram produsul. Butonul “anunta-ma cand vine pe stoc” este util cand intentionez sa cumpar ceva, nu cand deja am platit avansul, caz in care oricum o sa fiu anuntata cand ajunge in magazin. In fine, multumesc pentru “lamuriri”!

DanielaH
Moderator
@Alexandra05, ne poți spune ce culoare și ce capacitate au telefoanele din comanda ta? Ți-am trimis și un mesaj privat (pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate) pentru a ne oferi mai multe detalii. Mulțumim.

Alexandra05
Junior
Buna ziua, Sunt doua modele iphone 12 pro max, capacitate 128 GB, gold si graphite. Multumesc!

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Ne pare rău că nu venim cu vești bune către voi. După evenimentul Apple care a avut loc marți seară și unde a fost anunțată noua serie iPhone 13, am aflat că modelele 12 pro și 12 pro max nu se mai fabrică. Prin urmare, ele nu vor mai reveni pe stoc la noi. @Alexandra05, recomandarea noastră este să iei legătura cu colegii de la shop unde ai plasat comenzile și, în cazul în care ai achitat un avans, acesta îți va fi returnat.

delfinas
#StarMember
Deci s-au prins și cei de la Apple că au cam dat-o în bară cu gama Pro de la iPhone12... Alexandra, tot răul spre bine, crede-mă!!!

ungurloredanair
Începător
Im aceeași situație sunt și eu. De aproximativ 2 săptămâni mi-am activat un abonament cu o rata la un iPhone 12 pro de 51 Euro,l. Culmea e ca încă nu am primit un răspuns concret de la cei de la Orange legat de livrarea telefonului. Mi s a spus doar faptul ca vor fi înlocuite cu noile modele, dar nici asta nu e sigur. Mi se pare urat din partea lor,având în vedere ca am semnat un contract și ca ei nu își onorează contractul. Stau în stand-by pt un răspuns pe care ei încă nu încearcă sa mi-l dea. Nu mi se pare corect ca eu sa activez un abonament+ o rata la un telefon inexistent.