anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cât ține bateria de 3140 mAh la Sony Xperia 5?

Razvan
#StarMember
Cel mai nou telefon din gama Sony, echipat cu Snapdragon 855, este în precomanda la Orange, la un preț de 799 €.
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/sony-xperia-5-128gb-dual-sim-blue?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=ce.6.s.v.19&fbclid=IwAR14HozNaiGypTIRj_KJ9QZFvA_t1UUAhRcIWIfFzEF_Z8NoHdDt1_E4RoA
Oare bateria de 3140 mAh, ține o zi întreagă, la un ecran de 6,1 inch?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Din câte am înțeles, ține aproximativ o zi. Sony stau destul de bine la semnal și atunci și bateria ține mai mult. Dar una este să citim păreri și alta poate fi realitatea. Oricum, dacă ține o zi, părerea mea e că destul de bine!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Ascary
Campion certificat
Depinde de utilizare. Ocazional browsing ori social-media,GSM,SMS tine o zi întreagă. La o utilizare intensiva și nu mă refer aici neapărat la un consum mare de resurse ci la menținerea permanentă a ecranului deschis prin browsing,video etc sub nici o forma nu va tine o zi întreagă.

Neaplicabil
O singura chestie as avea de adaugat la ceea ce a mentionat foarte bine Ascary. Pentru ca e in general o chestie destul de des trecuta cu vederea de catre utilizatori: semnalul. Daca vei fi in mare parte a timpului intr-o zona cu semnal slab, telefonul iti va consuma mai multa baterie incercand sa ramana conectat la retea. O solutie de compromis ar fi sa-ti tii telefonul setat manual pe banda care iti ofera semnalul cel mai bun. De exemplu, daca pe 4G ai semnal slab, incearca sa treci telefonul manual pe 3G. De obicei 3G-ul are acoperire mai buna (dar vine cu limitari, cum ar fi viteza redusa la browsing pe internet).

Olyk
Junior
Aproape o zi depinde cat de intens il folosesti.

Vio73
#StarMember
Din câte am înțeles, ține aproximativ o zi. Sony stau destul de bine la semnal și atunci și bateria ține mai mult. Dar una este să citim păreri și alta poate fi realitatea. Oricum, dacă ține o zi, părerea mea e că destul de bine!

teacher_
#StarMember
Ar tine o zi, daca nu stai pe net. Dar în condiții normale, nu tine mai mult de ora 4-5, cu un plus pentru primele câteva luni, până e cat de cat ok bateria...

iuiu88
Cunoscător
@Razvan, eu am avut Umidigi S2 cu ecran de 6inch, baterie de 5100 mh si ma tinea fara griji 3 zile, cu utilizare normala ( apeluri telefonice, sms, whatsapp, youtube, instagram, candy crush, muzica ) . Acum, sa ma adresez la Sony, avand o baterie de 3140mh si ecran de 6,1 inch si comparandu-l cu ce am avut eu, tind sa cred ca o sa reziste 24 de ore la utilizare indelungata .Posibil, totusi, sa fie nevoie de incarcare in aceasi zi seara, pentru siguranta . 😄