anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicație anti-furt

Tina
Cunoscător certificat
Tocmai am primit cadou un telefon scump, iar cunoscuții m-a sfătuiesc sa instalez o aplicație prin care sa îl pot găsi in cazul in care îl pierd sau îmi este furat. Ori sa pot sa îl blochez sau sa șterg datele din el? Exista așa ceva la Orange?
1 Soluţie acceptată‚

imch
Cunoscător certificat
Si eu tot Orange Antivirus folosesc, unul din avantaje fiind faptul ca poti gasi telefonul usor. Nu uita insa ca, indiferent ce aplicatie folosesti, va trebui sa ai serviciul de localizare permanent activ. Altfel, e cam de pomana :-).

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Miha_Z
#StarMember
Poti folosi Orange Antivirus, care pe langa faptul ca protejeaza mobilul de virusi, il si poate localiza si bloca sau chiar sterge informatiile de pe el in caz de pierdere sau furt. Si daca il ratacesti prin casa, aplicația te ajuta sa il gasesti cu ajutorul alarmei sonore.

Ascary
Campion certificat
Știu că telefoanele Apple și Samsung au propria aplicație antifurt. In caz că un anumit model nu are o astfel de aplicație funcționează foarte bine și Orange antivirus. De asemenea și o asigurare contra furtului,deteriorării sau pierderii este indicata in caz că bugetul permite.

Vio73
#StarMember
Aplicația Orange antivirus este o soluție foarte bună.

imch
Cunoscător certificat
Si eu tot Orange Antivirus folosesc, unul din avantaje fiind faptul ca poti gasi telefonul usor. Nu uita insa ca, indiferent ce aplicatie folosesti, va trebui sa ai serviciul de localizare permanent activ. Altfel, e cam de pomana :-).

Romeo_
Senior certificat
Eu folosesc aplicatia Gasire Iphone dar cred ca cel mai bine este sa fii atenta sa nu-l pierzi sau sa ti-l fure.

Vio73
#StarMember
Cea mai bună aplicație este sigur ,,paza bună".

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta e indicat sa fii atent la locul unde lasi mobilul si la posibilitatea de a fi luat din acel loc. Indiferent de aplicatii cu greu vei reusi sa intri iar in posesia lui.

Romeo_
Senior certificat
“Paza buna trece primejdia rea”...nu vrei sa stii cata bataie de cap e si timp pierdut pe la politie...mai bine ai grija de telefon 😉