anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Android 10 la samsung galaxy a8 (2018)

Vom primi android 10 pe SAMSUNG GALAXY A8 (2018) nu A8s? Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Hmm.. la A70 stiu ca au fost probleme cu acest update.. A8, conform info din link, cel mai probabil, nu va primi.. "Samsung Galaxy A8 2018 and A8+ 2018 Not eligible for Android 10 update The Galaxy A8 2018 and Galaxy A8+ 2018 have received two major OS upgrades following their debut with Android Nougat. That said, the duo isn’t eligible for an update to Android 10, at least officially. For now, we can’t say whether Q-based custom ROMs will be available for these two, but we hope so. Related: Galaxy A8 software update news" https://nerdschalk.com/samsung-android-10-update/#samsung-galaxy-a8-2018-and-a8-2018

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Jay
Campion certificat
Hmm.. la A70 stiu ca au fost probleme cu acest update.. A8, conform info din link, cel mai probabil, nu va primi.. "Samsung Galaxy A8 2018 and A8+ 2018 Not eligible for Android 10 update The Galaxy A8 2018 and Galaxy A8+ 2018 have received two major OS upgrades following their debut with Android Nougat. That said, the duo isn’t eligible for an update to Android 10, at least officially. For now, we can’t say whether Q-based custom ROMs will be available for these two, but we hope so. Related: Galaxy A8 software update news" https://nerdschalk.com/samsung-android-10-update/#samsung-galaxy-a8-2018-and-a8-2018

Asta e Mersi pt raspuns

Jay
Campion certificat
Cu placere.. din pacate, este si asta un mod al producatorilor, in general, de a-si vinde modelele noi.. oferind cat mai putin timp suport pentru modelele mai vechi..

FLo1
#StarMember
A50... are Android 10 din 15iunie2020. Nu am vazut probleme majore. Functioneaza ok.

Vio73
#StarMember
Din păcate, fac în așa fel încât să te pună să-ți iei modele mai noi, că altfel nu mai le merge afacerea! Sunt multe modele care ar fi suportat Android 10 fără probleme, dar nu se vrea. Mă refer aici inclusiv la S7 și S8.

FLo1
#StarMember
Android 20... big deal.... si cu ce ma incalzeste? Cu absolut nimic.

mihai_13
Maestru
orice telefon produs de o firma care se respecta (samsung ,sony,huawei ,etc) primeste doua uptodate majore de android (NUMAI DOUA ) A8 s-a lansat cu android 7 a primit 8 si 9 si gata . altfel se produce canibalizarea produselor noi . - asta este o regula pe care o respecta toti producatorii (si cu asta basta 😉 )

Razvan
#StarMember
Depinde de la caz la caz, unele au primit un singur upgrade, altele 2 sau 3, depinde de noroc.

Ascary
Campion certificat
Flo initial la lansarea unui nou OS update-urile sunt facute ca sa rezolve unele probleme care nu au fost descoperite in versiunile Beta, Ulterior update-urile sunt facute ca sa iti ingreuneze telefonul, sa isi piarda din fluiditate si astfel sa te faca sa iti iei un nou device. Asa ca de la doua-trei update-uri la inceput e bine sa te opresti daca nu vrei o caramida nefunctionala :)) Intradevar, utilizatorul obisnuit nu face diferenta intre updateuri, uneori nici intre versiunile de OS, insa se dau de ceasul mortii daca nu primesc un update. Vorba ta, oricum nu-l incalzeste cu nimic...doar telefonul poate sa devina mai fierbinte in utilizare 🙂

iuiu88
Cunoscător
Buna, Adrian ! O prietena apropiata are Samsung A8 2018 si imi spunea recent ca ii merge super greu si e in dificultate deoarece ii place telefonul, nu are in plan sa'l schimbe, dar pur si simplu, ii e din ce in ce mai incomod sa lucreze cu el, are un delay enorm pana si la deblocare/ blocare . Din ce stiu eu, modelele mai vechi, pierd teren cand vine vorba de a primi update-uri de software. Tot ce putem noi sa facem, momentan, este sa verificam manual in : " Setari > Despre dispozitiv > Actualizare software " .

Si la mine mergea foarte greu Eu i-am curățat de toata memoria care era plină I-am pus si antivirus Poate are virus