anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am spart sticla la un Samsung a22 5g

Costel1967
Începător
Am spart sticla la telefonul aflat in garantie, cumparat recent. Se poate repara de orange? Merci ptr raspunsuri.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Salut! Nu se poate repara pe garanție, deoarece este un defect mecanic, însă dacă îl repari pe banii tai la ESD sau Orange vei beneficia în continuare de garanție. Dacă îl repari în altă parte, sau în regie proprie nu mai beneficiezi de garanție. La final, vezi cât costă un display de telefon + manoperă vs un telefon nou/sh și vezi dacă este rentabil.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Viocat
Senior certificat
De obicei garantia nu acopera si spargerea ecranului. Poate daca ai asigurare suplimentara

Doar_noi_4
Junior
Din cate stiu eu nu poti

Razvan
#StarMember
Salut! Nu se poate repara pe garanție, deoarece este un defect mecanic, însă dacă îl repari pe banii tai la ESD sau Orange vei beneficia în continuare de garanție. Dacă îl repari în altă parte, sau în regie proprie nu mai beneficiezi de garanție. La final, vezi cât costă un display de telefon + manoperă vs un telefon nou/sh și vezi dacă este rentabil.

Viocat
Senior certificat
De 3 astfel de reparatii stiu eu si in niciunul din cazuri dupa reparatii telefonul nu a mai fost ca inainte. Telefoanele reparate au mai fost folosite maxim 3 luni dupa reparatie. Bafta in alegerea ta!

Vio73
#StarMember
Salutare! Numai dacă ai asigurare, pentru că garanția nu acoperă decât defecte din fabricație. Dar eu cred că e mai rentabil să-ți iei unul nou, decât să-l repari pe acela, pentru că, pe lângă problema cu ecranul spart, este posibil să mai apară și altele și se complică definitiv situația. În fine, poți pune ceva întrebări prin service, dar eu cred că n-are rost să te complici. Și bineînțeles, dacă faci o nouă achiziție, să-i pui husă și folie de calitate pentru a nu mai întâmpina astfel de probleme.