anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

XIAOMI Mi Band 5

Firefly
Cunoscător
Vreau sa cumpar inca un band 5 de la Xiaomi si am gasit o varianta umpic mai ieftina dar versiunea lor este pentru China, limba putand fii schimbata din aplicatie. A cumparat cineva vreodata, chiar si alte modele, in aceasta versiune? Va functiona totul normal, in orice limba? Am sansa sa ma trezesc cu hieroglife chinezesti pe ecran?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Daca un produs nu este certificat pentru comunitatea europeana (acel timblu CE aplicat pe ambalaj) sunt sanse destul de mari sa te trezesti cu hieroglife chinezesti pe ecran, produsul sa functineze cu sincope, sa nu primesti la timp sau chiar deloc update-uri si corectii de securitate, acele update-uri (daca vin) sa fie cele pentru piata din China, in caz de probleme service-ul Xiaomi Romania sa nu recunoasca certificatul de garantie si sa refuze reparatia. Solicita un punct de vedere direct la Xiaomi Romania si vezi ce spui ei!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FaraUnID
Campion certificat
Daca un produs nu este certificat pentru comunitatea europeana (acel timblu CE aplicat pe ambalaj) sunt sanse destul de mari sa te trezesti cu hieroglife chinezesti pe ecran, produsul sa functineze cu sincope, sa nu primesti la timp sau chiar deloc update-uri si corectii de securitate, acele update-uri (daca vin) sa fie cele pentru piata din China, in caz de probleme service-ul Xiaomi Romania sa nu recunoasca certificatul de garantie si sa refuze reparatia. Solicita un punct de vedere direct la Xiaomi Romania si vezi ce spui ei!

teacher_
#StarMember
Salut! Eu am luat de pe AliExpress un Honor band 4, acum ceva vreme, și mi-am putut schimba limba fără probleme din aplicația Huawei Health. Daca pe specificații scrie că are și engleză, poți să o iei liniștită. Menționez că am folosit bratara aia un an.

mihai_13
Maestru
eu zic sa nu cumperi versiunea pentru china , nu stii la ce te poti astepta... si nu cred ca este asa scump la noi in Romania https://www.emag.ro/bratara-fitness-xiaomi-mi-band-5-bhr4218po/pd/D34KH3MBM/

Neaplicabil
La Mi Band 5 am inteles ca nu tine la fel de mult bateria ca la Mi Band 4 (care e si mai ieftin, si arata aproape identic). Deci daca nu vrei neaparat Mi Band 5, poti incerca si Mi Band 4. Eu am primit de Craciun un Mi Band 4 si pana acum sunt multumit de el. Cu cateva sincope la partea de notificari (e sincronizat cu un iPhone, poate pe Android lucrurile stau mai bine), isi face treaba ok. In general, si eu as recomanda sa cumperi de la noi. Cu toate ca limba nu cred ca va fi o problema, pentru garantie cred ca ar fi o idee buna sa cumperi de la noi.

Firefly
Cunoscător
Mulțumesc pentru răspunsuri, pretul este ok la oferta doar ca avem o cunoștință care are mai multe bucati versiunea China si pretul bine inteles mai mic dar sunt cam sceptica. Vreau neaparat band 5.