anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Xiaomi Mi 10 In Magazinul Online Orange

FaraUnID
Campion certificat
Iata ca modelul Xiaomi Mi 10 despre care am discutat aici https://comunitate.orange.ro/questions/2277715-xiaomi-10-10-pro-10-lite-5g-anuntate-pietele-internationale este disponibil ca precomanda in magazinul online Orange si vine la pachet cu doua cadouri sub forma unor perechi de căști Mi True Wireless și Premium Service display.
De mentionat faptul ca modelul comercializat de Orange este varianta cu 128GB spatiu de stocare, 8GB RAM si varianta de culare Twilight Grey.
Asadar Xiaomi Mi 10 este vandut, ca precomanda, cu urmatoarele preturi:
- 2.478,99 Lei impreuna cu Orange Me 30 pentru 24 luni;
- 3.873,17 Lei pret standard;
- de la 147,27 Lei in 24 de rate lunare (pret final la sfarsitul celor 24 de luni 3.534,41 Lei);
Livrarile vor incepe incepand cu data de 27 aprilie 2020.
Link Xiaomi Mi 10 in magazinul online Orange https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/xiaomi-mi-10-128gb-twilight-grey
13 Răspunsuri 13

teacher_
#StarMember
Foarte bine că au pus terminalul asta... Xiaomi este o marca care prinde bine. Și specificațiile sunt super.

svetalex
Senior certificat
La pretul acesta as prefera un Samsung. Dar nu cunosc atât de bine specificațiile tehnice să îmi dau seama care ar fi mai bun. Doar că am tot căutat zilele acestea un telefon, iar cele de la Samsung, cu specificații comparabile cu acesta au cam același preț

Vio73
#StarMember
Foarte bune, asa cum spuneam, în raportul calitate-pret!

FaraUnID
Campion certificat
Xiaomi Mi 10 este un treminal 5G care se vinde la pretul standard, adica fara abonament, de cca 3900 lei. Prin comparatie, tot in magazinul online Orange avem: - Huawei P40 Pro la 4049 lei; - Orange Neva Jet la 4413 lei; - Samsung Galaxy S20 la 4904 lei; - Samsung Galaxy S20 Plus la 5394 lei; - Samsung Galaxy Note10 Plus la 5885 lei; - Samsung Galaxy S20 Ultra la 6602 lei; - Huawei Mate Xs 512GB la 11187 lei; Dupa cum se poate observa este chiar mai ieftin decat modelul ZTE comercializat de Orange sub propiu brand si anume Orange Neva Jet!

Miha_Z
#StarMember
Comparand caracteristicile si preturile cu modelele enumerate de tine, intr-adevar sunt ceva diferente. Dar tot mi se pare o firma in care n-as putea avea increderea pe care o am fata de Samsung. Cu toate problemele aparute cu ultimele update-uri la Samsung, tot de la ei as cumpara mobile.

Vio73
#StarMember
Foarte tari unele chinezării din astea! Dacă le-ai vedea, ți-a schimba impresia.

mihai_13
Maestru
Xiaomi Mi 10 -dotare hardware fb buna (chiar ma mir) -pe minus este lipsa slot card -usb 2.0 tip C 1.0(viteza mai mica de transfer fata de 3.0 tip C1.0) -as mai zice ceva de senzorul foto care mi se pare cam mic ( 0.8µm) dar cred ca (,) compenseaza cei 108mp -per total Merita cumparat

teacher_
#StarMember
Xiaomi rămâne pe locul 3 după părerea mea, după Huawei și Samsung și va mai trece puțin timp până să aibă ceva rădăcini înfipte pe piata terminalelor in Romania..

Paulmih
Începător
Mi 10 pro, va fi disponibil la Orange?

Vio73
#StarMember
Vom vedea, dar să sperăm că da.

bogapostu
Explorator
Si eu sunt interesat de MI 10 pro

Paulmih
Începător
As speră să aflu cat mai repede. M-i se termină perioada contractuală, și sper ca și de această dată sa raman tot alături de orange, după 18 ani... Doar ca nu discut fără PRO, renunțând la Samsung după 6 ani

bogapostu
Explorator
Și eu vreau sa renunț la S10+ pentru pro