anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se ia dobânda la ratele la telefon ?

MM_1
Începător
Despre rate - până acum nu se lua dobândă la rate. acum mi s-a spus la un magazin Orange că ratele o să se facă prin banca cu dobândă, de asta am întrebat
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@MM am discutat intern și revin cu informații despre opțiunile existente de rate și dacă au sau nu dobândă:

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Jay
Campion certificat
Afli discutând cu un reprezentant.. sau făcând o simulare din contul de client. Pana acum prețul de achiziție cu abonament era împărțit pe 24 de luni, dar, lucrurile se mai schimba. In functie de istoricul fiecărui client, se poate cere și avans. Deci, un răspuns cât mai corect primești de la un reprezentant care asta face.. vânzări de dispozitive și servicii..

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@MM îi voi întreba pe colegi și revin.

Jay
Campion certificat
Comunitatea este formata din clienți, NU este un serviciu clienți, deci, un client nu are cum sa-ti dea un răspuns mai corect despre preturi in rate, cand tocmai se fac niște modificări.

MM_1
Începător
Mulțumesc de răspuns

Razvan
#StarMember
Dacă telefonul va fi subvenționat prin creditul My reserve din IFN Orange Money, atunci cu siguranță vei plăti o dobândă, destul de mare. @initiator, unde ai primit aceasta informație, că este interesant și bine de știut.

Vio73
#StarMember
Până de curând, se stabilea o rată lunară și atât aveai de plată.Sper să fie ok si să se poată plăti și acum la fel, pe factură. Eu de exemplu, chiar și la acest moment am rate fixe la Orange. Adică mi s-a împărțit valoarea telefonului la 24 de luni și atât am de plată. Văd că pe site e dat un exemplu și cu creditul My Reserve: https://www.orange.ro/money/my-reserve/ Tot aici se explică și cum poți lua telefon sau orice altceva cu dobândă 0: https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate/ Ai detalii și în atașamente. Succes!

Miha_Z
#StarMember
Eu stiam ca ratele sunt fixe fara dobanda, iar pretul abonamentului poate diferi din cauza cursului valutar. Dar daca Orange va oferi de acum inainte rate cu dobanda isi va pierde din clienti. Multi vor prefera prepay sau abonament pentru resurse, iar telefonul o sa-l achizitioneze de la firmele care oricum aveau preturi mai bune la terminale.

Vio73
#StarMember
Cu siguranță vor fi probleme! Dar dacă vor face așa ceva, probabil că va fi doar ceva temporar.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@MM am discutat intern și revin cu informații despre opțiunile existente de rate și dacă au sau nu dobândă:

Vio73
#StarMember
E foarte bine că s-a clarificat situația! Mulțumim!