anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ati achizitiona telefoane cu tehnologia 5 G?

Mircea
Explorator
Ati achizitiona telefoane cu tehnologia 5G? Din ce motive?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Pe moment nu, pentru ca nu am ce face el - a se vedea acoperirea la nivel national - si prin prisma faptului ca orice produs / serviciu nou si inovator are la inceput preturi nesimtite si care nu se justifica. In momentul in care tehnologia va fi accesibila maselor iar produsele aferente se vor produce in masa, atunci si preturile vor fi ceva mai realiste. Pe viitor, cand piata se va mai aseza din acest punct de vedere si preturile vor fi ceva mai realiste, voi lua in calcul si un upgrade prin achizitia de telefon compatibil 5G.

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

teacher_
#StarMember
Da, as achiziționa, daca ar fi un preț rezonabil. Aștept ofertele pentru 5 G, probabil la început vor fi preturi mari, dar odată cu trecerea timpului vor scădea. Rămâne de văzut însă câți oameni își vor permite telefoane cu 5G, în condițiile în care până și un telefon decent cu 4G+ este peste bugetul mediu al românilor. Sunt curios doar de ce vor putea realiza ca și upload/download, probabil odată cu creșterea vitezei ar însemna și faptul că va trebui internet nelimitat cam peste tot.

Razvan
#StarMember
Nu, n-aș achiziționa un telefon, momentan tehnologia 4G+ implementata la capacitate maxima e suficient pentru mine.

Miha_Z
#StarMember
Din ce am citit pretul unui telefon 5G ar fi cu 300 Euro mai scump fata de cele actuale. Atat timp cat si in conditiile in care figuram cu semnal 4G uneori atingem 3G sau ramanem fara semnal nu vad rostul de a achizitiona un astfel de mobil. Oricum la cateva luni dupa lansare preturile vor scadea si dupa ce voi citi cateva review-uri ma voi hotara daca merita investitia.

delfinas
#StarMember
Mircea, dar tu ti-ai lua? De ce?

Vio73
#StarMember
În momentul în care va apărea și la Orange, îmi voi lua. Nu știu dacă imediat, dar o să văd atunci (în funcție de preț și ce va oferi). De ce? Pentru că vreau să fiu în ton cu noile tehnologii oferite de Orange și trecerea la 5g chiar va însemna un salt tehnologic important.

Laura_cio
Senior
Nu, nu as vrea de la început. Mie îmi place sa apara produsul, sa îl testez in shopuri, sa citesc review-uri și apoi sa îmi iau unul pentru mine. Este o tehnologie destul de avansată pentru nevoile mele. Un alt motiv este ca eu vreau sa îmi cumpăr un telefon IPhone, iar cei de la Apple nu lansează telefoane 5G încă.

FaraUnID
Campion certificat
Pe moment nu, pentru ca nu am ce face el - a se vedea acoperirea la nivel national - si prin prisma faptului ca orice produs / serviciu nou si inovator are la inceput preturi nesimtite si care nu se justifica. In momentul in care tehnologia va fi accesibila maselor iar produsele aferente se vor produce in masa, atunci si preturile vor fi ceva mai realiste. Pe viitor, cand piata se va mai aseza din acest punct de vedere si preturile vor fi ceva mai realiste, voi lua in calcul si un upgrade prin achizitia de telefon compatibil 5G.

Anca07
#StarMember
Cel putin 2ani de acum inainte nu imi voi schimba telefonul. De ce? Pentru ca abia am facut o noua achizitie, si sa il schimb pentru unul compatibil 5G, nu o voi face. Nu stiu nici peste 2 ani daca voi recurge la a cumpara un telefon compatibil 5G, la cate am citit despre acest 5G pe care nu stiu cate alte tari l-au adoptat. Noi ne grabim mereu sa fim primii, un fel de cobai.

Mircea
Explorator
Eu as achizitiona peste 2 ani, dupa ce s-ar reduce preturile la telefoanele cu tehnologia 5 G si reteaua ar avea acoperire in toata lumea.

Razvan
#StarMember
Deocamdată nu ma grăbesc și nici tentația de a cumpăra ultimul gadget nu mă apasă.

Jenica
Junior
Nu. Tehnologia 5G este daunatoare sanatatii deoarece trebuiesc montate antene din 300 in 300 m

Jay
Campion certificat
Probabil ca da, dar, nu prea curand.. Cred ca la un moment dat modelele de acum nu se vor mai produce si vei fi nevoit sa treci la generatia 5G.. Vor mai trece ani buni pana la achizitia unui telefon 5G, in ce ma priveste si, indiferent ca eu cumpar sau nu, tehnologia avanseaza.. antenele se vor monta indiferent de temerile noastre in privinta radiatiilor.. pana la urma, multi probabil vor si cu sacii in caruta si cu banii in buzunar, adica o super tehnologie fara efecte secundare...

_roaming
Junior
da. pentru a beneficia de o retea necongestionata si pentru a avea semnal in zonele unde acuma abia ai urme de asa ceva.

Olyk
Junior
Momentan nu are acoperire,nu ai ce sa faci cu el.