anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

“To be or not to be” ORANGE

Romeo_
Senior certificat
Ceea ce va spun acum / Nu-i nicicum o intrebare / Ci vreau sa lansez un joc / Mai degrab’- o provocare / Inchipuie-ti ca tu esti / Consultant Orange acum / Si eu,un client normal / Ce intru in Shop,cam “scrum”/ Cu ce poti sa ma convingi / Sa imi las reteaua mea / Sa devin client la Orange / Hai spune si tu ceva / Sa sune convingator / Oferte de nelasat / Care v-au atras pe voi / Si multi ani ati adunat / Desigur,apreciez / Doar idei originale / Nu dati copy-paste VA ROG / C-ar parea idei banale / Nu-ncercati sa ma “vrajiti” / Fiti concreti si chiar reali / Chiar de suntem pe online / Nu deveniti virtuali ;)))
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@Romeo Nu/ mai/ scrie/ asa/ ca/ este/ extrem/ obositor/ pentru/ ochiul/ celui/ care/ citeste/ si/ este/ destul/ de/ inestetic. Ca sa revin la subiect. Un agent de vazari bun, trebuie sa stie sa asculte clinetul, sa intrebe ce anume doreste acesta, care este bugetul lunar alocat pentru nevoile sale de comunicare si in functie de raspunsurile acestuia sa ofere solutia optima indiferent daca vorbim de un pachet pre pay sau post pay. Majoritatea consultantilor sunt extrem de prost pregatiti, iar singurul lor target este acela de a incheia cat mai multe abonamente cu valoare cat mai mare posibila fara a tine cont de nevoile clientului. Cred ca cea mai buna metoda de a convinge un potential client sa devina clinet Orange este sa-i oferi posibilitatea sa testeze in mod gratuit produsele si serviciile companie. Cum poti face asta? Oferindu-i in mod gratuit un SIM prepay pe care sa aiba preactivata optiunea de 6 euro credit, adica optiunea cu: - nelimitat minute și SMS în reţea; - 2000 minute naţionale şi internaţionale către fix sau SMS naţionale din care 300 minute sau SMS sunt și internaţionale pe mobil SEE; - 6 GB internet național + 30 GB bonus; - 1 lună Intenet la liber Asta inseamna ca vei avea la pachet cu beneficiile enumerate mai sus: - gratuit acces la cca 21 de canale tv in aplicatie sau din browser cu trafic necontorizat de pe numarul lui de telefon; - gratuit 10 GB spatiul de stocare in cloud cu trafic necontorizat de pe numarul lui de telefon; In acest fel ai posibilitatea sa testezi partea de voce, sms, date, web tv, si cloud la pachet cu aplicatiile dedicate. Dupa perioada de test, daca esti multumit si vrei sa te altaturi familiei Orange, poti sa-ti portezi numarul in Orange si incercam consutruim impreuna un pachet de servicii integrate la un pret preferential - ca urmare a faptului ca ai les sa te portezi - si care sa se muleze pe bugetul tau lunar precum si pe nevoile tale reale: Telefon (fix sau mobil), internet (fix sau mobil), televiziune (satelit, sau cablu digital), smart home, Orange Money. Nu conteaza ce pot sa-ti ofer eu, conteaza care sunt nevoile tale reale si in functie de acestea mai mult ca sigur gasim o solutie reciproc avantajoasa.

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Jay
Campion certificat
Poate nu avem cele mai mici preturi, dar, suntem cei mai buni... cine n-ar vrea sa faca parte din comunitatea noastră?!.. :P P.S. Super versurile 🙂

Vio73
#StarMember
În raportul calitate-preț, Orange sunt cei mai buni. E un adevăr care nu poate fi contestat. Bravo Romeo, esti cel mai tare! Sigur, alături de Orange!

Miha_Z
#StarMember
Buna ziua drag client/ Va remarc nedumerit/Ori putin debusolat/ De oferta ce-am lansat. Ati jurat la concurenta/ Ca nu veti schimba reteaua/ Nu veti incerca portarea/ Chiar de-ar fi ispita mare. Dar nu ti-a venit a crede/ Ca oferta o vei cere/ Si vei spune raspicat/ Eu vreau net gratis neaparat. Pentru tine noi lansaram "Am nevoie de net ca de aer"/ Cu 5 Euro reincarcati/ Din My Orange tu primesti/ O luna Gb nelimitati.

Alex_G_
Cunoscător
Oferta pe care as propune-o eu ar consta in net nelimitat și minunate naționale nelimitate. Nu cred ca exista persoana care sa se abțină de la o așa oferta. Și sa fie și la un preț avantajos, sa spunem...6€/ luna. Așa am putea sa ii facem pe toți portocalii.

Vio73
#StarMember
Nu cred că se poate, pentru că Orange este o companie, nu casă de binefaceri. Știu, o să-mi spuneți că alții dau deja, dar uitați-vă în ce condiții și ce pierderi au. Ăia dau din disperare, nu din plăcere! Am mai spus-o și o repet, dacă ar da nelimitat de pe la 10 euro, ar fi corect. Acum, ei știu ce costuri au și ce-și pot permite!

Laura_cio
Senior
Cred ca pe tine, Romeo, te-as convinge cu o poezie privind beneficiile schimbului de rețea.

Romeo_
Senior certificat
Scuze,am uitat sa precizez ca nu este necesar sa scrieti parerea voastra in versuri...ci doar sa fie a voastra 😉 Multumesc!

FaraUnID
Campion certificat
@Romeo Nu/ mai/ scrie/ asa/ ca/ este/ extrem/ obositor/ pentru/ ochiul/ celui/ care/ citeste/ si/ este/ destul/ de/ inestetic. Ca sa revin la subiect. Un agent de vazari bun, trebuie sa stie sa asculte clinetul, sa intrebe ce anume doreste acesta, care este bugetul lunar alocat pentru nevoile sale de comunicare si in functie de raspunsurile acestuia sa ofere solutia optima indiferent daca vorbim de un pachet pre pay sau post pay. Majoritatea consultantilor sunt extrem de prost pregatiti, iar singurul lor target este acela de a incheia cat mai multe abonamente cu valoare cat mai mare posibila fara a tine cont de nevoile clientului. Cred ca cea mai buna metoda de a convinge un potential client sa devina clinet Orange este sa-i oferi posibilitatea sa testeze in mod gratuit produsele si serviciile companie. Cum poti face asta? Oferindu-i in mod gratuit un SIM prepay pe care sa aiba preactivata optiunea de 6 euro credit, adica optiunea cu: - nelimitat minute și SMS în reţea; - 2000 minute naţionale şi internaţionale către fix sau SMS naţionale din care 300 minute sau SMS sunt și internaţionale pe mobil SEE; - 6 GB internet național + 30 GB bonus; - 1 lună Intenet la liber Asta inseamna ca vei avea la pachet cu beneficiile enumerate mai sus: - gratuit acces la cca 21 de canale tv in aplicatie sau din browser cu trafic necontorizat de pe numarul lui de telefon; - gratuit 10 GB spatiul de stocare in cloud cu trafic necontorizat de pe numarul lui de telefon; In acest fel ai posibilitatea sa testezi partea de voce, sms, date, web tv, si cloud la pachet cu aplicatiile dedicate. Dupa perioada de test, daca esti multumit si vrei sa te altaturi familiei Orange, poti sa-ti portezi numarul in Orange si incercam consutruim impreuna un pachet de servicii integrate la un pret preferential - ca urmare a faptului ca ai les sa te portezi - si care sa se muleze pe bugetul tau lunar precum si pe nevoile tale reale: Telefon (fix sau mobil), internet (fix sau mobil), televiziune (satelit, sau cablu digital), smart home, Orange Money. Nu conteaza ce pot sa-ti ofer eu, conteaza care sunt nevoile tale reale si in functie de acestea mai mult ca sigur gasim o solutie reciproc avantajoasa.

Romeo_
Senior certificat
Cum altfel pot sa separ versurile?

Pastilchen
Explorator
To be Orange! Nici nu încape comparație. Și-au construit bine și temeinic poziția pe piață. Sigur, firma înseamnă Oameni. Pe care a știut să-i atragă, să-i stimuleze, să-i fidelizeze. Trăiască concurența!, pentru stimul și opoziție. Dar Orange e opțiunea, dacă e de ales.

Mădălin
Cunoscător certificat
Primești ceea ce plătești.La Orange e mai complicat cu mocaciunile , nu vei primi de fel însă dacă îți dai puțin silința vei reuși să strângi resurse de net aproape inepuizabile - cum fac eu ?- reincarc prietenii din străinătate cu opțiunea de 10 sau 12 euro și primesc cadou 30 GB pentru fiecare reîncărcare.Astfel strâng cam 300 GB lunar și nici nu intru vreodată în resursele abonamentului.La un moment dat puneam cartela într-un modem Orange flybox pentru a avea net în toată casa.. Dacă nu faci reincarcare nu primești nimic în plus

Florin_D
Cunoscător certificat
🙂 Interesant "joc"... Pai in primul rand faptul ca ai intrat in magazin, deja inseamna ca esti un potential client si daca nu te-ai documentat inainte, sigur vrei detalii! Nu cred ca Orange este perfect, dar din cate stiu, este cea mai veche companie de telefonie mobila din romania si practic compania cu cea mai mare experienta. Eu personal, am fost convins sa ma reintorc dupa ce am oblervat ca la orange, exista cea mai buna fidelizare. Apoi achizitia de telefoane de ultima generatie la preturi decente, pretul abonamentelor in functie de beneficii, mai mici decat la concurenta, pachete interesante de internet, tv si abonament mobil. Cel mai important este sa stii in primul rand tu ce vrei pentru a stii ce sa ceri!

Vio73
#StarMember
Da, bună strategia lui Mădălin! Și uite așa, omul strânge destui gb, fără să aibă vreo grijă!

Razvan
#StarMember
Cea mai veche rețea de telefonie mobila a fost Zapp, cumpărată de Telekom și urmată apoi de Connex, fiind cumpărată de Vodafone. Da, e o metoda sa faci rost de net bonus, prin încărcări de minim 6 euro/luna.