anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Structura sub forma de pagini pe topic

Razvan
#StarMember
Fiindcă anumite topicuri cu întrebări au nr mare de răspunsuri și e destul de greu de navigat pana la final, ma gândeam sa propun implementarea unui sistem de pagini, ca să fie mai ușor de urmărit discuțiile și sa revii apoi de unde ai citit ultima data. Mulțumesc anticipat!
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Sitem de paginare, un script de forum adevarat, posibilitatea ca utilizatorului sa-si personalizeze profilul, activitatea utilizatorului precum si badge-urile / numarul de puncte / levelul sa fie vizibile pentru ceilalti utilizatori, mesagerie privata intre utilizatori, si lista ramane deschisa...

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

FaraUnID
Campion certificat
Sitem de paginare, un script de forum adevarat, posibilitatea ca utilizatorului sa-si personalizeze profilul, activitatea utilizatorului precum si badge-urile / numarul de puncte / levelul sa fie vizibile pentru ceilalti utilizatori, mesagerie privata intre utilizatori, si lista ramane deschisa...

Ascary
Campion certificat
Comunitatea nu este forum Răspunsurile inutile probabil se vor șterge.

FaraUnID
Campion certificat
Comunitate - Grup de oameni cu interese, credințe sau norme de viață comune. Forum Web - O tabelă de discuții pe internet, unde utilizatorii pot posta mesaje cu privire la unul sau mai multe subiecte de discuție. Acum defineste tu comunitatea web!

Laura_cio
Senior
Se verifica întrebările și răspunsurile. Se intervine atunci când este cazul și se fac modificări. Și noi, cei care răspundem, trebuie sa avem grija sa nu transformam comunitatea in forum.

FaraUnID
Campion certificat
@Laura.cio In pare parte rezonez cu ce spui tu doar ca acest scroll la infinit este extrem de obositor, plus ca pe topicurile cu activitate mare, nu ai posibilitatea sa alegi cele mai noi raspunsuri; trebuie sa faci scroll pana imbatranesti pentru a ajunge la cele mai noi raspunsuri. Sau poate sunt utilizatori care vor sa imparteseasca anumite opinii sau informatii mai sensibile in privat. Cum procedam? Daca eu vreu sa discut cu tine anumite aspecte pe care nu vreau sa le fac publice, cum procedam?

Razvan
#StarMember
Partea cu PM am înțeles ca e posibil sa se implementeze în viitor sau nu, depinde, dar o împărțire în pagini e imperios necesară, pentru ca să urmărești mai ușor firul discuției, asa e foarte greu sa ajungi la final și în timp se poate bloca. Comunitatea în principiu nu este un format de tip forum, dar se poate adapta pe parcursul, pe baza feed-back-ului și a cerințelor clienților, pana la urma noi ajutam Orange sa răspundă la întrebarile: ce se poate îmbunătății, ce anume nu funcționează în cadrul sistemului, etc.

Miha_Z
#StarMember
Si eu consider ca ar fi benefic un sistem de paginare. Eu folosesc doar mobilul in aceasta comunitate si e destul de greu acum cand sunt multi utilizatori si automat multe raspunsuri. Si va fi din ce in ce mai greu cu cresterea numarului membrilor. Ce trebuie noi sa intelegem este faptul ca aceasta comunitate este in faza de debut, dar cu timpul si vazand dorintele membrilor e posibil sa se introduca si aceste cerinte.

Vio73
#StarMember
Mie mi se pare ok să se implementeze așa ceva.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@Razvan muțumim mult pentru sugestie, vom lua în calcul acest lucru pentru o dezvoltare ulterioară a platformei. Aveți dreptate, ar fi mult mai ușor de navigat.

 

@FaraUnID în momentul acesta poți edita profilul tău schimbând username-ul și avatarul, activitatea membrului este vizibilă atât din profilul public al fiecăruia cât și în secțiunea de Clasament și activitate din pagina principală.

Badge-urile, punctele și nivelul pot fi vizibile în secțiunea Clasament și activitate -> misiunile mele -> Clasament, tot acolo poți vedea statusul, prietenii, misiunile și activitatea fiecărui membru.

 

Vă mulțumesc mult pentru sugestii, construim împreună cu voi comunitatea!

Razvan
#StarMember
Mulțumim Mihaela. 🙂

Vio73
#StarMember
Ar fi extrem de util. Mulțumim!

Neaplicabil
+1 la sugestia lui Razvan (si multumiri Mihaelei pentru raspuns). 🙂 Cu cat mai devreme, cu atat mai bine. Chiar voiam sa deschid acum un thread cu chestia asta, cand am vazut ca este deja unul deschis si am decis sa postez aici. Thread-uri precum e cel de bunvenit pentru noii useri (Bine ai venit! Hai sa ne cunoastem: https://comunitate.orange.ro/questions/1971182-venit-hai-cunoastem#answer_4764972) ar avea o imensa nevoie de paginare. Serios. Scroll-ezi pe thread-ul ala de la Pasti pan' la Craciun. Si un pic dupa. :))