anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Tranzație Orange Money esuata

Eluta
Junior entuziast
Buna ziua....am făcut o plata on line către o asociație si am primit un email din partea băncii ca ...tranzatia este eșuată...
Am luat legatura cu asociația respectiva si banii nu au ajuns la ei dar banii din contul meu s au retras...
Intrebarea mea este ...unde sunt banii ...si cum ii pot recupera
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
In situatii de acest gen banii sunt blocati si se afla undeva "in asteptare" - poate nu este ce mai corecta formulare - si vor fi retrurnati in contul tau dupa ce se lamuresc treburile. Pentru a grabi procesul de rambursare, trebuie luat legatura cu institutia emitenta a cardului, explicata situatia si solicitat rambursarea sumei respective.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

RafaHelper
#StarMember
Buna @Eluta, Ne poti da mai multe detalii, ai platit prin aplicatia Orange Money sau unde ai facut mai exact plata?

Eluta
Junior entuziast
Da...prin Orange Money ...

FaraUnID
Campion certificat
In situatii de acest gen banii sunt blocati si se afla undeva "in asteptare" - poate nu este ce mai corecta formulare - si vor fi retrurnati in contul tau dupa ce se lamuresc treburile. Pentru a grabi procesul de rambursare, trebuie luat legatura cu institutia emitenta a cardului, explicata situatia si solicitat rambursarea sumei respective.

RafaHelper
#StarMember
Verifica in aplicatie daca suma respectiva apare cu rosul sau cu galben. Daca pare cu rosul este finalizata si trebuie sa ceri mai multe detalii la numarul 300. Daca apare cu galben atunci trebuie sa mai astepti pana se va finaliza sau anula tranzactia. Poti suna la 300 pentru a se verifica plata si a afla cand banii vor fi din nou disponibili in contul tau.

Razvan
#StarMember
Banii se întorc cam în 7 zile, însă îți recomand să suni la 300 și să ceri deblocarea sumei, mai repede.

Eluta
Junior entuziast
Va multumesc frumos pt raspunsurile voastre.... Am vorbit cu cei de la Orange Money si mi au spus ca nu au spus că nu am avut bani insuficienți in cont eu avand bani rămași în cont ... iar înapoi nu stiu daca ii mai primesc...

Eluta
Junior entuziast
Multumesc ... Am sa sun

Eluta
Junior entuziast
Da ... s a rezolvat .... Ei mi au spus ca nu am avut bani suficienți in cont pt a face transferul ..