anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Orange Money nefunctional?!..

Jay
Campion certificat

Buna dimi!

Aproape ca-mi era dor de un "hopa!.."

Din fericire am apucat sa fac niste setari mai devreme, altfel n-as fi putut folosi cardul..

Mai are cineva probleme cu OM sau sunt eu mai norocoasa azi?

Multumesc!

Jay_0-1699775931419.png

 

17 Răspunsuri 17

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Neata Jay!

Long time no see. 🙂

Da, nu esti singura cu problema asta. Si la mine e la fel (iOS si Android).

Client Orange

Jay
Campion certificat

True.. very true Radu.. 

Jay_0-1699776524251.png 

Multumesc pentru promptitudine.. eram tare curioasa daca este o problema generala.. 

And04
Senior

Neata, @Jay 

Da, si eu am aceeasi problema...

 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cred ca a picat un server pe undeva.

Sunt curios daca platile la POS merg... Teoretic, asa ar trebui. Practic...nu se stie.

 

Client Orange

Jay
Campion certificat

Cu telefonul nu stiu daca merg.. eu folosesc telefonul, i-am lasat mamei cardul fizic si ea a facut 2 plati in ultima jumatate de ora, notificare am primit de la aplicatie, culmea, desi uneori primesc foarte tarziu notificare, acum am primit destul de repede.. eu am facut o plata cu telefonul, insa dimineata pe la 8 si atunci nu stiu daca functiona OM.. eu am observat abia in urma cu ~ o ora.. 

LE: de fapt, la 8 dimineata mergea sigur, pentru ca la setari am umblat in jur de ora 9 cand a zis mama ca face shopping.. 😁

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Da. Cu telefonul ziceam. Teoretic, ar trebui sa fie acelasi lucru (daca vorbim de plati la POS, prin NFC). O sa incerc si eu un pic mai incolo si revin. Dar daca merg platile cu cardul fizic, ar trebui sa mearga si cele cu telefonul.

Client Orange

Jay
Campion certificat

Asa cred si eu, ca ar trebui sa mearga.. totul e sa ai deja setarile de care ai nevoie.. ca daca ai setat limita la maxim 200 de lei, eu asa fac de obicei, cum nu poti accesa aplicatia, nu te poti folosi decat de cei 200.. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Mmmmm, da, dar acea limita e pentru plati POS sau online? Nu mai stiu.

Eu n-am modificat nimic acolo oricum. E totul pe default. Dar da, orice modificare pe cont are nevoie de acces in aplicatie. Deci partea aia nu va functiona momentan.

Client Orange

Jay
Campion certificat

Ai setari pentru plati la POS si pentru plati pe net.. si mai era una, nu sunt sigura, cred ca era pentru retrageri de numerar, dar pe asta o am nebifata, pentru ca nu fac retrageri si am zis ca e mai bine sa nu poata nimeni.. just in case.. 

Si mai ai si varianta de plati internationale parca.. acolo am setat 1 peste tot 😁

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Confirm ca merg platile cu telefonul, prin NFC, la POS. 

Client Orange

Razvan
#StarMember

Nici la mine, nu merge. 

Vio73
#StarMember

Bună, @ Jay,

Nici pe la mine nu prea e ok.

Poate se rezolvă de mâine!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cred ca e in curs de reparatie aplicatia. Acum se deschide, dar zice ca "informatiile nu pot fi actualizate".

Deci banuiesc ca in curand ar trebui sa devina din nou functionala.

Client Orange

Jay
Campion certificat

Asa e.. am observat si eu de cateva minute..