anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Orange Money nefunctional pe Samsung Galaxy S24 Ultra

Robert-RP
Junior

Salut,

Se pare ca aplicatie Orange Money versiunea 2.14.0 a devenit nefunctionala pe Samsung Galaxy S24 Ultra cu Android version 14 si Android security patch level March 1, 2024, mesajul de eroare fiind:

Hopa! Avem o eroare. Momentan avem o problema tehnica, dar o rezolvam rapid si revenim.

A fost deschisa si o solicitare catre echipa de suport in urma cu o saptamana si sper sa se rezolve situatia cat mai repede, avand in vedere ca avem de a face cu o aplicatie de mobile banking pentru care nu ar trebuie sa existe downtime mare.

Totodata am verificat situatia si pe un device cu IOS: - Iphone 11 - IOS 17.3.1 - Orange Money versiunea 2.13.1 si aceasta problema nu exista, si tind sa cred ca problema ar fi aparut in urma aplicarii pe device a Android security patch level March 1, 2024 (SMR Mar-2024 Release 1)

O seara buna.

1 Soluţie acceptată‚

Salut,

Situatia am rezolvat-o dupa ce am facut update-ul la Google Play system update la versiunea de February 1, 2024, inainte aici era o versiunea din 2023.

Multumesc pentru ajutor.

O zi buna.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Anonim
Neaplicabil

Pare o problema mai mult de aplicație și nu de softul telefonului.

Daca ai făcut sesizare sigur se va rezolva.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Daca nu ai incercat deja, incearca eventual si o reinstalare a aplicatiei. Si eu am Android, aceeasi versiune de aplicatie Orange Money, dar un Pixel 6 (security Patch March 5) si...merge fara probleme. Mi-e sa nu fie ceva specific Samsung-urilor.

Dar daca poti, incearca si asta eventual.

Client Orange

Salut,

Situatia am rezolvat-o dupa ce am facut update-ul la Google Play system update la versiunea de February 1, 2024, inainte aici era o versiunea din 2023.

Multumesc pentru ajutor.

O zi buna.

Anonim
Neaplicabil

De obicei astfel de actualizări se fac automat.

Eu am versiunea din May 2023 si Orange Money merge fără probleme. Probabil a fost altceva, probabil trebuia resetata partea de Google Play Services iar odata cu update-ul s-a facut si acest lucru.